EYOF 2017 Başladı

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF 2017)’de resmi açılış gerçekleşmeden önce, sporcular tesislerde ilk antrenmanlarını yaptı.

EYOF 2017 Başladı

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF 2017)’de resmi açılış gerçekleşmeden önce, sporcular tesislerde ilk antrenmanlarını yaptı.

Festivale katılan sporcular, festivaldeki ilk resmi antremanı gerçekleştirdi.Erzurum'da gerçekleşecek Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivalinde 34 ülkeden yaklaşık 700 sporcu yer aldı. 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali için kente gelen sporcular, Oyunlar Köyü’nde konakladıklar. Sporcular daha sonra konakladıkları yerden, sabah saatlerinde otobüslerle antreman yapacakları tesise haraket ettiler. Sporcular, festival başlamadan önce ilk antremanlarını gerçekleştirdi.

13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali için Erzurum'a gelen Avrupa Olimpiyat Komiteleri Başkan Vekili Janez Kocijancic, EYOF’un sporcular için adeta bir okul gibi olduğunu söyledi. Başkan vekili şehrin, pistlerin ve tesislerin güzelliğinden çok etkilendiğini ifade etti. Ayrıca Avrupa Gençlik Olimpik Festivali'nin çok önemli bir organizasyon olduğunu belirten Kocijancic, buranın olimpiyat oyunları için bir okul, üniversite olduğunu düşüncesini aktardı. Türk sporcuların gelişimleri ve başarılarından da etkilendiğini söyleyen Kocijancic, Türkiye'nin Kış Olimpiyatlarında kayak branşlarındaki, artistik patinaj ve diğer kış sporlarında üst düzey ülkeler arasında yerini alacağı değerlendirmesinde bulundu.

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin Türk sporuna olduğu gibi, ülke ekonomisine de önemli katkılar vereceği ifade ediliyor. Ayrıca ülkenin dünya üzerinde tanınırlığı ve bilinirliği açısından ve turizme katkı açısından da çok önemli katkıları olacaktır. 34 farklı ülkeden katılımcıların yer aldığını da unutmamak gerekir. 34 ülkeden 700’ün üzerindeki sporcu sabah ilk antremanı gerçekleştirdikten sonra akşam açılış törenine katılmak için Kazım Karabekir Stadı’na haraket etti. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri