Erken Rezervasyon Rekora Gidiyor

Ekonomiyi rahatlatmak ve iç turizmi hareketlendirmek için yapılan erken rezervasyon kampanyasına yoğun talep bulunuyor.

Erken Rezervasyon Rekora Gidiyor

Ekonomiyi rahatlatmak ve iç turizmi hareketlendirmek için yapılan erken rezervasyon kampanyasına yoğun talep bulunuyor.

Kampanya kapsamında 3 ayda 2 milyon 600 binden fazla kişi erken rezervasyon kampanyasına katıldı.Vatandaşlara avantajlı ödeme imkanı ile tatil yapma fırsatı sunan kampanya 12 Aralık 2016’da başlamıştı. İç turizmi canlandırması beklenen erken rezervasyon kampanyasına talep 2 milyon 600 binden fazla oldu. Türkiye Otelcileri Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, kampanyanın yüzde 45-50 arası indirim kolaylığı sunduğunu, kredi kartı ile taksitli ödeme fırsatı verdiğini ve havayolu uçuşlarında kolaylık gibi birçok imkan sağladığını belirtti. İşler, kampanyaya yoğun ilgi olduğunu da ifade etti.

Kampanyanın yaklaşık üç ay önce 12 aralıkta başladığını vurgulayan İşler, kampanyanın asıl amacının, yabancı turistlerin faydalandığı imkanlardan ülke insanının da faydalanmasını sağlamak olduğunu belirtti. İşler, yabancıların avantajının 1 yıl öncesinden alım yapması olduğunu belirterek, Türk turistlerin ise temmuz ağustos ayları için son zamanlarda karar vermek zorunda kaldıklarını ifade etti.

İşler, Türkiye turizminde yerli turist payının 2015’e kadar yüzde 15 seviyelerinde olduğunu söyledi. İşler, kampanya sayesinde bu oranın daha da artacağı değerlendirmesinde bulundu. 2016 yılının ilk 5 ayında 5 milyon 400 bine yakın erken rezervasyon aldıklarını belirten İşler, kampanyadan sonraki 3 aylık sürede 2.6 milyonluk rakama ulaşmanın sevindirici olduğunu söyledi. İşler, havaların ısınmasıyla rezervasyonun artacağı görüşünü savundu.

Tur Operatörleri Platformu sözcüsü Cem Palatoğlu da kampanyaya ilişkin açıklama yaptı. Palatoğlu, yüzde 50’ye varan indirim ve 9 taksit imkanını kaçırmak istemeyen birçok vatandaşın, kampanyaya ilgi gösterdiğini söyledi. Palatoğlu, erken rezervasyon sayısındaki artışda, döviz kurunda meydana gelen yükselme, yurtiçi tatil olanaklarının ucuzlaması ve turizmdeki sıkıntıyı gidermek için vatandaşların gösterdiği Milli Duruş’un etkili olduğunu söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 06:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri