Youtube Üzerinden Para Kazanmanın 3 Yeni Yolu!

Youtube’da içerik oluşturan kişilerin, daha fazla insana ulaşması sağlanacak.

Youtube Üzerinden Para Kazanmanın 3 Yeni Yolu!

Son zamanlarda dijital dünyanın da gelişmesi ile birlikte Youtube üzerinden para kazanmak adeta bir meslek haline geldi. Bir kazanç kapısına dönüşen Youtube üzerinden para kazanmak isteyen kişiler için VidCon Konferansı’nda 3 yeni yöntemden daha bahsedildi.

Bu 3 yeni özellik ve yöntem sayesinde Youtube’da içerik oluşturan kişilerin, daha fazla insana ulaşması sağlanacak.

İçerik oluşturan kişilerin, gerek kullanıcılarına gerekse de kendisini takip etmeyen kullanıcılara daha kolay ulaşmasını sağlayacak bu yollar ile elde edilen kazancı 1.5 kat arttırmak mümkün olacak.

Youtube Oyun’a Yeni Sponsorluk

Youtube, Youtube Oyun platformu için yeni bir sponsorluk modeli teklifinde bulundu. Twitch’e oldukça benzeyen bu modelde, hayran olduğunuz kişileri ayda 4,99 dolar gibi oldukça düşük bir fiyatla destekleyebileceksiniz.

Geçen sonbahar aylarında test edilen özellik sayesinde Youtube kanal üyeliklerinin önü açılmış olacak.Bu teklif için 18 yaşından büyük olmanız, en az 100 bin abonenizin olması ve Youtube İş Ortağı Programı’na üye olmanız yeterli oluyor.

Ürünlerin Doğrudan Satışı

Sponsorluk teklifi ile yenilenen üyeliklerin yanı sıra, Youtube içerisinde video üreten oluşturucuların takipçilerine direkt olarak ürünlerini sunması ve satabilmesi sağlanacak.

10 binden fazla abonesi bulunan herkes, videolarının altında 20’den fazla ürünü hayranlarına satış için sunabilecek. Eğer geniş bir kitleye hitap ediyorsanız ve “ne kadar işe yarar?” şeklinde düşünüyorsanız, bu konuda Lucas the Spider peluş oyuncağını örnek alabilirsiniz.

Oyuncak, 18 gün içerisinde 1 milyon dolar üzerinde kazanç elde edip ve 60.000’den fazla satıldı.

Canlı Yayından Yararlanma

Canlı yayın üzerinden gelir oluşturmak isteyen kişiler, artık sadece canlı yayın olarak değil, canlı yayınlarını zamanlayarak da gerçekleştirebilecekler.

Bu sayfalarda da tıpkı normal canlı videolar gibi sohbet özelliği bulunacak. Bu durumda içerik oluşturucular, gerçekten canlı yayında bulunmasa bile canlı yayın üzerinden para kazanabilecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri