Youtube Music Geliyor!

İlk aşamada sadece Yeni Zelanda, Güney Kore, Avustralya ve Meksika'da kullanıcılara sunulacak olan Youtube Music, önümüzdeki Salı günü kullanılmaya başlanacak.

Youtube Music Geliyor!

Youtube tarafından üzerinde 3 yıldan daha uzun bir zamandır çalışılan Youtube Music için geri sayım başladı.

Geçtiğimiz 3 senedir davetiye sistemi ile çok kısıtlı bir kitleye sunulan Youtube Music, üzerinde deneme ve test aşamaları yapıldığı için tüm kullanıcılara sunulmuyordu. Hem paralı hem de reklamlı olmak üzere farklı seçeneklerin sunulacağı bu uygulama ile Youtube, Spotify ve Apple Music’e sıkı bir rakip olmak istiyor.

Tıpkı Spotify ve Apple Music gibi kullanıcılarına sadece şarkıları sunacak olan Youtube Music’in, diğer uygulamalardan ayıran birçok özelliği de bulunuyor. Bu nedenle kullanıcılar dört gözle bekliyor.

Salı Günü Çıkıyorİlk aşamada sadece Yeni Zelanda, Güney Kore, Avustralya ve Meksika'da kullanıcılara sunulacak olan Youtube Music, önümüzdeki Salı günü kullanılmaya başlanacak.

Tıpkı Spotify ve Apple Music’te olduğu gibi Youtube Music’te de iki adet üyelik seçeneği bulunacak. Biri aylık 10 dolara satın alabileceğiniz Premium üyelik olacak.

Bu üyelik ile uygulamayı reklamsız bir şekilde hizmet alabilecek ve Youtube Red hizmetini de Youtube Premium olarak kullanabileceksiniz.


Geçmişte Dinlenen Şarkılar

Youtube’un kullanıcılarına sunmuş olduğu en büyük özelliklerden biri, geçmişte dinlenen şarkıları hatırlatma özelliği olacaktır. Yani, daha önce dinlediğiniz şarkıyı size tavsiye yapan Youtube, yine aynı tavsiyeleri Youtube Music üzerinden de yapacak.

Google Asistan ile Birebir Uyum

Youtube Music, Google Asistan ile birebir uyumlu çalışacak şekilde geliştirildi. Bu sayede Google Asistan kullanarak, bulmak istediğiniz şarkıları hızlı bir şekilde bulabilecek ve dinleyebileceksiniz.

Mobil olarak yeniden dizayn edilmiş bir aplikasyona sahip olan bu uygulamayı aynı zamanda masaüstünde de kullanabileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri