Star Wars’ın Lazer Silahı 2.5 Milyon Liraya Satıldı

Açık arttırma ile alıcısını bulan lazer silah, 550 bin dolara, yani 2.5 milyon Türk lirasına satıldı.

Star Wars’ın Lazer Silahı 2.5 Milyon Liraya Satıldı

Star Wars serisinin en sevilen filmlerinden biri olan “Return of The Jedi” filminde kullanılan lazer silah, açık arttırma aracılığı ile satıldı.

Açık arttırma ile alıcısını bulan lazer silah, 550 bin dolara, yani 2.5 milyon Türk lirasına satıldı. Satılan lazer silah ürünü bu zamana kadar satılan en pahalı Star Wars ürünü olarak tarihe geçti.

32 Yıllık Ürün Alıcı Buldu

Bilim-kurgu film türü olarak tarihin en ünlü ve başarılı film serilerinden biri olan Star Wars serisinin ünü dünya çapında biliniyor. Üstelik film serisinin dünyanın dört bir yanından sayısız hayranı bulunuyor.Star Wars hayranlarından biri, seriye verdiği önemi maddi anlamda gösterme fırsatını yakaladı. 550 bin dolara satılan lazer silahın alıcısı, aynı zamanda 32 yıllık ürünü satın almış oldu.

1986 yılında vizyona giren Star Wars: Return of The Jedi filminde kullanılan silah, tam tamına 32 yıllık bir ürün olarak yer alıyordu. 32 yıllık lazer silah böylelikle 2.5 milyon Türk lirasından Star Wars hayranının oldu.

En Pahalı Ürün Olarak Tarihe Geçti

1983 yılında vizyona giren Superman filminde Christopher Reeve’in giymiş olduğu kostüm de aynı etkinlikte satışa sunuldu. Birleşik Devletler’in Las Vegas kentinde gerçekleşen müzayede Christopher Reeve tarafından giyilen kostüm 200 bin dolara satıldı.

Etkinlik içerisinde satılan en pahalı ürün lazer silah oldu. Aynı zamanda 32 yıllık lazer silah, tarihin en pahalıya satılan Star Wars ürünü olarak da kayıtlara geçti.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri