Pil Ömrünü 100 Kat Arttıran Cihaz Bulundu!

Missouri Üniversitesi'nde yer alan bir grup bilim insanı tarafından, pil ömrünü 100 kat arttırabilen yeni bir cihaz geliştirildi.

Pil Ömrünü 100 Kat Arttıran Cihaz Bulundu!

Missouri Üniversitesi'nde yer alan bir grup bilim insanı tarafından, pil ömrünü 100 kat arttırabilen yeni bir cihaz geliştirildi.

Günümüzde teknolojinin sıklıkla kullanılması ve cep telefonlarının uygun kullanılmaması ile birlikte pil ömrünün de dayanıklı olmaması, birçok kullanıcının sorunu haline gelmişti. Her ne kadar “powerbank” gibi ürünler üretilmiş dahi olsa, pil ömrü en büyük sorunlar arasında yer alıyordu.

Söz konusu duruma bir çözüm yolu arayan bilim insanlarından beklenen cihaz sonunda geldi. Henüz satışa hazır olmayan lakin ileriki dönemlerde satışa hazır hale getirilecek bu cihaz ile pil ömrünüz 100 kat artacak.

Bilgisayar ve Tabletlerde DahilGeliştirilen cihaz, bir tek cep telefonları ile uyumlu değil. Aynı zamanda bilgisayar, laptop ve tablet gibi cihazlarla da uyumluluk gösteriyor. Böylelikle, tüm “pil ömrü” bulunan akıllı teknolojik ürünlerinizde geliştirilen cihazı kullanabiliyorsunuz.

Kısa pil ömrünün sebebinin büyük bir çoğunluğunu ısınma ve yanlış kullanıma dayalı kısa pil ömrü olarak belirten Missouri Üniversitesi bilim insanları, bu duruma çözüm getirdiklerini duyurarak cihazın bal peteği şeklinde olduğunu da açıkladı.

Bal Peteği Tasarımı

Bal peteği yapısında bir manyetik materyal sayesinde pil ömrünü 100 kat arttıran cihaz geliştirdiklerini açıklayan Missouri Üniversitesi bilim insanları, henüz cihazın satılabilir durumda olmadığını da belirtti.

Patent başvurusunda bulunan araştırmacılar, cihaz hakkında yer alan bazı bilgileri de paylaştı. Pil ömrünü 100 kat arttıran cihazın 5 saatlik şarj ömrü olduğunu, birçok alet ile birlikte uyumlu halde kullanılabileceğini, 500 saat şarj kapasitesi sunduğunu ve cihazın uzaktan açılıp kapatılabileceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri