Instagram Uygulamasına Görüntülü Konuşma Özelliği Geldi

Geçtiğimiz ay düzenlenen F8 Konferansı’nda, Instagram bu özelliğini yakın bir zaman içerisinde uygulamaya koyacağını duyurmuştu.

Instagram Uygulamasına Görüntülü Konuşma Özelliği Geldi

Dünya çapında ve ülkemizde oldukça sevilen uygulamalardan biri olan Instagram, sürekli olarak kendisine güncellemeler getiriyor ve eklenen yeni özellikler ile birlikte daha kullanışlı bir sosyal medya platformu haline gelmeye devam ediyor.

Yapılan yeni güncelleme kapsamında Instagram kullanan kişiler artık grup olarak ya da bireysel bir şekilde görüntülü konuşma gerçekleştirebilecek.

Kendisine Yeni Kitle Arıyor

Oldukça popüler bir sosyal medya platformu olan Instagram, yapmış olduğu güncellemeler ve geliştirdiği, bünyesine kattığı özellikler ile kendisine yeni bir kitle kazanmaya çalışıyor.

Çeşitli uygulamalarda yer alan en iyi özellikleri bünyesinde toplaması ile ilgi çeken uygulama, getirmiş olduğu görüntülü konuşma özelliği ile özellikle Facebook Messenger ya da Whatsapp kullanan kişilerin ilgi odağı haline gelmek istiyor.

Özellik Nasıl Kullanılacak?Bireysel ya da grup sohbeti olarak kullanılabilecek görüntülü konuşma özelliği, kullanım açısından oldukça pratik. DM üzerinden kolayca ulaşılabilen yeni özellikte dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta bulunuyor.

İlk olarak, herhangi bir kişiyi ya da grubu görüntülü olarak aramak istediğinizde, arama yapmak istediğiniz kişilere mesaj atmanız gerekiyor. Mesaj atmanızın ardından sağ üst tarafta belirecek olan kamera butonuna tıklayarak, görüntülü sohbet yapabileceksiniz.

F8 Konferansı

Geçtiğimiz ay düzenlenen F8 Konferansı’nda, Instagram bu özelliğini yakın bir zaman içerisinde uygulamaya koyacağını duyurmuştu.

Görüntülü arama yapmak isteyen kişi dahil olmak üzere en fazla 5 kişi ile aynı anda grup sohbeti kurulmasına izin veren uygulama, ek olarak kişiler ile sohbet ederken ekranı küçültebilme ve bu sayede Instagram akışa bakmanıza da imkan tanıyor.

Bu özelliği deneyebilmek için Instagram uygulamanızı App Store ya da Google Play Store üzerinden güncellemeniz yeterli olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri