Instagram Hikayeler Bölümü İçin Yeni Özellik Geliyor

Instagram, Hikayeler bölümü için bir yeni özellik daha getiriyor.

Instagram Hikayeler Bölümü İçin Yeni Özellik Geliyor

Özellikle genç nüfusun yoğunlukla kullanmış olduğu sosyal medya araçlarından biri olan Instagram, Hikayeler bölümü için bir yeni özellik daha getiriyor.

Hikayeler bölümünü sıklıkla kullanan kişiler, anlık fotoğraf paylaşımından sonra bu bölümü daha aktif bir şekilde kullanmaya başlamıştı. Anlık fotoğraf paylaşımının daha çok kullanıldığını gören uygulama sahipleri, bu özelliği geliştirme kararı aldı.

Başkalarının Gönderilerini Paylaşma

Bir başka insanın profilindeki gönderiyi paylaşmanıza daha önceden de izin veren Instagram, yeni güncellemesi ile birlikte bu kişilerin isimlerini de görmenizi sağlayacak.

Paylaşım yaptığınız kişinin hemen altında ismini görebilecek olmanız ile birlikte uygulama daha özgün bir hale getirilmeye çalışılıyor. Böylelikle paylaştığınız gönderiler başkasına ait ise daha adil bir şekilde başkasına aktarabileceksiniz.

Emojiler ve YazılarBir başka kullanıcının gönderisini aktarırken Instagram yine emoji ve yazılar ile bu gönderiyi desteklemenize izin verecek. Aynı zamanda bu paylaşıma çıkartmalarda ekleyebileceksiniz.

Dilerseniz kendi hesabınıza ait olan gönderilerin paylaşıma açılıp kapanmasına da izin verebilirsiniz. Yani, kullanıcılar sizin gönderilerinizi paylaşabilir veya bu özelliği kapatarak sadece kullanıcınızın gönderinizi görmesini sağlayabilirsiniz.

Bu özelliği iOS cihazlarda çarka dokunarak, Android cihazlarda ise üç noktalı kısma dokunarak “Hikayeleri Yeniden Paylaşmaya İzin Ver” seçeneğini tıkladığınızda kullanabilirsiniz.

Henüz Sadece iOS Cihazlarda

Instagram tarafından getirilen bu yeni özellik henüz sadece iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabiliyor. Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda ise ne zaman kullanılmaya başlanacak bilinmiyor.

Geliştirilen bu yeni özellik ile Instagram kullanıcısına daha adil ve özgün bir uygulama sunmayı planlayarak, geniş kitlelere yayılmaya devam etmek istiyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri