Elon Musk Özel Bir Teknoloji Okulu Açtı

Sadece kendi çocukları ve yakınlarının çocukları için teknoloji eğitimi veren özel bir okul kuran Musk, yine bu hareketi ile dikkatleri üzerine topladı.

Elon Musk Özel Bir Teknoloji Okulu Açtı

Oldukça sempatik bir karaktere sahip olan ve başarısı ile dikkat çeken, tüm dünya tarafından bilinen Elon Musk, eğitim sistemine bir yenilik getirdi. Sadece kendi çocukları ve yakınlarının çocukları için teknoloji eğitimi veren özel bir okul kuran Musk, yine bu hareketi ile dikkatleri üzerine topladı.

Kendi ultra özel okulunu açan Elon Musk, California’da yer alan Space X şirketinin merkezinde bu okulu kurdu. Son dört yıldır eğitim veren ve herhangi bir şekilde kar amacı gütmeyen bu deneysel okulda, Elon Musk 5 oğlunu ve Space X çalışanlarının çocukları ile Los Angeles’tan birçok yetenekli çocuğun eğitim görmesini sağlıyor.

Eğitim Oldukça Farklı

Eğitim sisteminin diğer okullara göre oldukça farklı olmasının yanı sıra, öğrenciler tarafından derslerin fazlası ile keyifli geçtiğine dair yorumlar yapılıyor.

Alışılmamış öğretim yöntemlerine sahip okul içerisinde, öğrencilerin sevmediği derslere olanak da sağlanıyor. Böylelikle öğrenci bir dersi beğenmez ise o dersi almak zorunda kalmıyor.Alev püskürtücülerin oluşturulduğu ve yapay zeka teknolojisi üzerinden yeni girişim örneklerinin üretilmeye çalışıldığı okul, genele hitap etmiyor. Bu eğitim yalnızca oldukça yetenekli olan çocuklar için veriliyor.

Okula ait hiçbir sosyal medya hesabı bulunmuyor. Dolayısı ile okula herhangi bir şekilde açık başvuru yapılamıyor.

Ad Astra Eğitim Bölgesi

Öğrencilerin yaş gruplarına bakıldığında, ortalama bir yaş grubu aralığının olduğu görülüyor. Oldukça ufak öğrencilerin bulunduğu gibi henüz ergenlik çağına girmiş olan öğrenciler de okulda yer alıyor.

Okul içerisinde maksimum 50 adet öğrenci bulunuyor ve burada eğitim görüyor. Elon Musk tarafından kurulan okul, “Ad Astra Eğitim Bölgesi” olarak adlandırılıyor.

İlk olarak yalnızca kendi çocuklarının eğitimi için bu okulu kuran Musk, bir süre sonra bir miktar daha öğrenci alarak okulu geliştirdi.

Henüz 10 yaşında bulunan öğrencilerin yüksek bir olasılık ile büyüdüklerinde, Space X şirketine dahil olması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri