Melek Yatırımcılar Toplantısında Sürpriz Gelişmeler

Dün gerçekleştirilen toplantıda, Dünya Melek Yatırım Forumu’nda imzalanan İstanbul Anlaşmaları ile belirlenen yol haritasının detayları belirlendi.

Melek Yatırımcılar Toplantısında Sürpriz Gelişmeler

Dün gerçekleştirilen toplantıda, Dünya Melek Yatırım Forumu’nda imzalanan İstanbul Anlaşmaları ile belirlenen yol haritasının detayları belirlendi. Dünya Melek Yatırım Forumu’nda imzalanan İstanbul Anlaşmaları ile belirlenen yol haritası ile girişimcilerin ABD’deki Silikon Vadisi’ne gitmesine gerek duyulmadan iş yapmaları amaçlanıyor. Ayrıca “start-up tan melek yatırımcıya, melek yatırımcıdan kurumsal sermayeye, kurumsal sermayeden borsaya” şeklinde belirlenen yol haritası, gelecek hafta Afrika, Avrupa ve Ortadoğu’daki tüm melek yatırımcılara aktarılacak.Dünya Melek Yatırım Forumu Başkanı Baybars Altuntaş, dün sabah İstanbul Anlaşmaları ile ilgili ortak kurul toplantısının yapıldığını ifade etti. Altuntaş, gelecek hafta itibariyle Afrika, Ortadoğu ve Avrupa’daki tüm melek yatırımcılara yol haritasının aktarılacağını söyledi. Altuntaş, 9 Start-up ın melek yatırımcılar ile yapılan görüşmelerinin çok iyi geçtiğini belirterek, İngiliz Süper Yatırımcı Peter Cowley’ın de bunlara ilgi duyduğunu ve yatırımın mümkün olacağını söyledi.

Dünya Melek Yatırım Forumu’nun son gününde, İTÜ Arı TeknoKent bünyesinde kurulan ileri aşama girişimcilik merkezi Magnet ve erken aşama kuluçka merkezi Çekirdek ziyaret edildi. İTÜ Magnet Genel Müdür Yardımcısı Deniz Tunçalp, şu an için merkezin kapasitesin üçte ikisini kullanıldığını belirterek, söz konusu merkezin bütünüyle scale-up projeleri için çalışacağını söyledi. Merkezi tanıtan sunum yapıldıktan sonra interaktif konuşma düzenlendi ve daha sonra merkez gezildi.

Deloitte Türkiye Kurumsal Finansman Ortağı Başak Vardar da Forum’da konuştu. Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin son 5- 6 yılda önemli bir gelişim içinde olduğunu ifade eden Vardar, melek yatırımcı ağları, girişim sermayesi şirketleri, TeknoParklar, kurumsal girişimciler, sektör birlikleri gibi birçok paydaş ve bu alandaki devlet teşviklerinin, start-up yatırımlarına katkı sağladığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri