Hummel Türkiye’deki Müdürünü Görevden Aldı

Hummel’in sahibi, Türkiye'deki iş ortağının şirket prensiplerine uymayan bazı girişimlerde bulunduğu iddia etti ve Genel Müdür Sören Schriver’i görevden aldı.

Hummel Türkiye’deki  Müdürünü Görevden Aldı

Hummel’in sahibi, Türkiye'deki iş ortağının şirket prensiplerine uymayan bazı girişimlerde bulunduğu iddia etti ve Genel Müdür Sören Schriver’i görevden aldı.

Dünyaca ünlü Danimarkalı spor giyim markasının Genel Müdürünün görevine son verildi. Görevine son verilen Schriver'ın görevden alınmasının sebebi olarak, Türkiye şubesi ile ilgili bir sıkıntıdan medyana geldiği iddia edilirken, konuya ilişkin olarak firmadan detaylı bir açıklama yapılmadı. Firmanın sahibi Christian Stadil, iki gün önce aldığı bazı bilgiler eşliğinde Türkiye'deki kardeş firmasının Hummel markasının prensiplerine uymayan girişimler gerçekleştirdiğini ifade etti. Bu yüzden Schriver'ın liyakatının sorgulanmasına neden olduğu belirtildi.Görevden alınan Genel Müdür Sören Schriver, Hummel firmasının sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Cristian Stadil’in tavrını anlamakta zorlandığını ifade etti. Schriver, 20 yıl boyunca Hummel markasına layık bir şekilde görevini en güzel şekilde yaptığını belirterek, markanın dünya çapında global bir marka olması için çalıştığını ifade etti.

Hummel firmasının sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Cristian Stadil’in, Genel Müdür Sören Schriver’i neden görevden aldığına ilişkin firma tarafından detaylı bir açıklama yapılmadı. Ancak Türkiye şubesi ile alakalı bir sebepten dolayı görevine son verildiği ifade ediliyor. Konuya ilişkin olarak Hummel firmasının sahibi Stadil, Türkiye'deki kardeş firmasının Hummel markasının prensiplerine aykırı eylemler yaptığı gerekçesiyle Genel Müdür’ün görevden alındığını ifade etti.

Görevden alınan Genel Müdür Sören Schriver, Hummel firmasının sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Cristian Stadil’in tavrını anlamakta zorlandığını ifade etti. Schriver, 20 yıl boyunca Hummel markasına layık bir şekilde görevini en güzel şekilde yaptığını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 06:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri