Doğan Medya’nın Satışı Tamamlandı

Doğan Holding, Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. ile bugün itibariyle “Hisse Satış Sözleşmesi” imzaladı.

Doğan Medya’nın Satışı Tamamlandı

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. (Doğan Holding), Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. ile bugün itibariyle “Hisse Satış Sözleşmesi” imzaladı.

İmzalanan "Hisse Satış Sözleşmesi" kapsamında doğrudan veya dolaylı bağlı ortaklıklarının pay senetlerinin satışı ve devrinin bugün yapılan sözleşme ile tamamlandığı ve satış bedelinin tam ve nakit olarak serbest şekilde hesaplara yatırıldığı duyuruldu.

Doğan Holding tarafından Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapıldı. Yapılan açıklama içerisinde daha önce bu duruma yönelik açıklama yapılmış olduğu ve anlaşmanın 6 Nisan tarihinde imzalanmış olduğu belirtildi.

Bağlı Ortaklıklarİmzalanan “Hisse Satış Sözleşmesi” sonrasında KAP’a yapılan açıklamada Doğan Holding’in bağlı olduğu ortaklıklar da açıklandı. Doğrudan bağlı olunan ortaklıklar içerisinde Doğan Gazetecilik A.Ş., Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş., Doğan TV Holding A.Ş., Doğan Haber Ajansı A.Ş., Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş., Doğan İnternet Yayıncılığı ve Yatırım A.Ş. ve Doğan Media International GmbH yer aldı.

Dolaylı Yoldan Ortaklar

Doğan Holding’in dolaylı bağlı ortağı olan Mozaik İletişim Hizmetleri A.Ş.'de yapılan açıklamada yer aldı.

Bu şirkette sahip olunan pay senetlerinin tamamının ve kullanılan alım hakkı opsiyonunun Radyo D ve CNN Türk Radyo'nun lisans haklarının Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş.’ne toplam 893 milyon dolar satış bedeli üzerinden nakden ve peşin olarak satılması yolu ile gerçekleşti.

KAP’a yapılan açıklamada dolaylı yoldan bağlı ortak için kapanış koşullarının sağlanması şart olarak gösterildi.  

Böylelikle KAP’a bildirilen açıklamadan sonra Doğan Holding tamamen Demirören Medya Yatırımları A.Ş.’ne devredildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri