İçişleri Bakanlığı Kaymakamlık Sınavı Başvuruları Başlıyor!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda Mülki İdare Amirliği bünyesinde kaymakam olarak görev yapmak üzere 100 kişinin işe alınacağı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı Kaymakamlık Sınavı Başvuruları Başlıyor!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda Mülki İdare Amirliği bünyesinde kaymakam olarak görev yapmak üzere 100 kişinin işe alınacağı bildirildi.

Kaymakamlık Sınavı Başvuruları Başlıyor

İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği’nde görev yapmak üzere kaymakam adaylarının belirlenmesi amacıyla sınav düzenleneceği duyuruldu. Yapılan duyuruda kaymakamlık sınavı için başvuru yaparak diğer şartları yerine getiren ve sınavda başarı gösteren kişiler arasında 100 kişinin kaymakam olarak göreve başlayacağı da bildirildi. Kaymakamlık sınavı başvuru şartları ve sınav sürecinin nasıl işleyeceği ile ilgili detaylar haberimizin devamında ve haberin sonunda paylaşılmış olan bağlantıda yer almaktadır.

Kaymakamlık Sınavı Başvuru Şartları Nelerdir?Kaymakamlık sınavı başvuru şartları aşağıda sıralandığı gibi olup, bu şartlara uygun olmayan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

  • 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin İşletme, İktisat, İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk, Siyasal Bilgiler fakültelerinden mezun olmak
  • Bu fakültelerin ilgili bölümlerinden yurtdışında mezun olanların Türkiye’de geçerliliği olan YÖK onaylı denkli belgelerini almış olması
  • 657 sayılı Devlet Memurları ve 1700 sayılı Dahiliye Memurları kanunlarında yer alan ilgili maddelerde detaylandırılan genel şartlara uygun olması
  • 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşından büyük olmaması
  • Askerlik hizmeti ile ilgili bir bağlantısının olmaması – muaf – erteletmiş – yedek subay sınıfında olması

Kaymakamlık Sınavı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Kaymakamlık sınavı başvuruları ais.osym.gov.tr adresinden online kamu personel alımı başvurusu şeklinde yapılabileceği gibi en yakın ÖSYM başvuru merkezine giderek de gerçekleştirilebilmektedir. Kaymakamlık başvuruları 5 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak 12 Temmuz 2018 tarihinde sona erecektir. Başvurular sırasında sınav ücretinin yatırılması gerekmektedir. Kaymakamlık sınavı tarihi 2 Eylül 2018 olarak belirlenmiş olup, sınav Ankara’da düzenlenecektir. Bu konu hakkındaki bütün detaylar aşağıdaki bağlantıda yer almaktadır.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?d9d6a176-c03b-494d-9bef-7048ed8f220c&kk=25

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri