BDDK’da Personel Alımı Başlıyor

BDDK'dan yapılan açıklamada, kurumun kariyer meslek personeli alımı yapacağı belirtildi.

BDDK’da Personel Alımı Başlıyor

Memur olmak isteyen üniversite mezunlarını ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 100 personel alımı yapacağını ilan etti. Konuya ilişkin olarak BDDK’dan açıklama yapıldı. Yaklaşık birkaç ay önce de benzer bir personel alım ilanı yayımlanmış ve kuruma personel alınmıştı.

BDDK'dan yapılan açıklamada, kurumun 100 kişilik kariyer meslek personeli alımı yapacağı belirtildi.Alımların 45'inin bankalar yeminli murakıp yardımcısı, 45'inin bankacılık uzman yardımcısı, 10'unun da destek hizmeti niteliğindeki birimlerde görevlendirilmek üzere BDDK uzman yardımcısı olmak üzere toplam 100 kişi olacağı bildirildi. Açıklamada, açıktan atamaya yönelik özel yarışma sınavı açılmasına ilişkin ilanın yakında verileceği belirtildi. Açıklamada ayrıca alımların, işsizlik oranlarının düşürülmesine katkı sağlayacağının düşünüldüğü ifade edildi.

Merkezi atama 2017 yılında yapılan memur atama sayısının çok düşük olması sebebiyle gözler açıktan alım yapacak kurumlara çevrilmişti. Birçok kurum açıktan memur ataması ilanı yayımlamış ve bazı kurumlar da personel alımını gerçekleştirmişti. Benzeri bir personel alımını Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu daha önce de yapmıştı. Konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada personel alımlarının, işsizlik oranlarının düşmesine katkı yapacağı ifadesine yer verildi.

BDDK'dan yapılan açıklamada, kurumun, 100 kişilik kariyer meslek personeli alımı yapacağı belirtildi.

Alımların 45'inin bankalar yeminli murakıp yardımcısı, 45'inin bankacılık uzman yardımcısı, 10'unun da destek hizmeti niteliğindeki birimlerde görevlendirilmek üzere BDDK uzman yardımcısı olmak üzere toplam 100 kişi olacağı bildirildi. Açıklamada, açıktan atamaya yönelik özel yarışma sınavı açılmasına ilişkin ilanın yakında verileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri