Aksaray Üniversitesi Kamu Personel Alımları Başladı!

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan duyuruda kamu sözleşmeli personel alımı gerçekleştirileceği bildirildi.

Aksaray Üniversitesi Kamu Personel Alımları Başladı!

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan duyuruda kamu sözleşmeli personel alımı gerçekleştirileceği bildirildi.

Kamu Öğretim Görevlisi Personel Alımları

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 2547 ve 657 sayılı yasalar kapsamında öğretim görevlisi personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan duyuruda kamu öğretim görevlisi başvurusu yapacak olan kişilerin Aksaray Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’nın personel.aksaray.edu.tr internet adresinde yayınlanan genel şartlara uygun olmalarının gerektiği, belirtilen kriter ve şartlara uymayan kişilerin başvurularının dikkate alınmayacağı da bildirildi. Öğretim görevlisi kamu personel alımı ile ilgilenen kişilerin doçent veya doktor unvanlarına sahip olması gerekiyor.

Öğretim Görevlisi Personel AlımıÖğretim görevlisi personel alımı gerçekleştirilecek üniversite bölümleri İnşaat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Güzel Sanatlar Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Turizm İşletmeciliği, Veterinerlik, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü, Türk dili ve Edebiyatı, Temel İslam Bilimleri bölümleri olarak belirtildi.

Öğretim Görevlisi Kamu Personellerinde Aranan Yetkinlikler

Öğretim görevlisi iş başvurusu yapmak isteyen inşaat mühendislerinin betonarme yapılar ile ilgili çalışmış olmaları, jeoloji mühendislerinin tuzlu su girişimi ve çevresel etkileri ile ilgili, elektrik – elektronik mühendislerinin akım modlu devrelerin tasarımı konusunda, güzel sanatlar iş başvurusu yapacak olanların grafik tasarım alanında doktora yapmış olması, veterinerlerin hayvan besleme ve yemler alanlarında doktora yapmış olmaları, turizm fakültesi başvurusu yapacak olanların muhasebe finansman konusunda doktora yapmış olmaları ve daha önce turizm işletmelerinde yönetim muhasebesi ve maliyet alanlarında çalışmış olmaları gerekmektedir. Diğer tüm bölümler için yapılacak başvurularda aranan yetkinliklerin neler olduğu aşağıdaki bağlantıdan daha detaylı şekilde öğrenilebilir.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?66950a46-187c-49a6-8300-b66e84a77753

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri