Otomobil Fuarı’nda Star Wars Fırtınası

Chicago’da gerçekleşen Otomobil Fuarı'nda ziyaretçi akını yaşanıyor.

Otomobil Fuarı’nda Star Wars Fırtınası

Chicago’da gerçekleşen Otomobil Fuarı'nda ziyaretçi akını yaşanıyor. Fuarda ziyaretçilerin dikkatini en çok cezbeden konsept Star Wars teması oldu. Fuarda yine oldukça değerli otomobillerin bulunduğu lüks sergisi de dikkat çekiyor. 1 milyon ziyaretçinin beklendiği fuar 20 Şubat tarihinde son bulacak.Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ve en önemli otomotiv etkinliği olarak görülen Chicago Otomobil Fuarı, Star Wars temalı konsept ile dikkat çekti. Nissan’ın tercih ettiği Star Wars konsepti, ziyaretçi akınına uğrayan fuarda, ziyaretçilerin en çok dikkat çektiği konseptlerin başında geldi. Nissan’ın pavyonunda ünlü filmin karakterleri canlandırılırken, ayrıca Nissan marka Regue model araç da Star Wars konseptine göre dizayn edildi.

En çok ilgi gören pavyonlardan biri de lüks sergisi oldu. Chicago’nun bazı yerel firmalarının birlikte meydana getirdikleri lüks sergisinde 17 lüks otomobil bulunuyor. Sergilenen 17 lüks otomobilin toplam değeri ise tam 12 milyon dolar. Lüks sergisinde dikkat çeken diğer bir detay da pavyonun etrafında alınan yokun güvenlik önlemleri oldu.

Genel olarak dikkat çeken araçlar ise elektrikli ve insansız olarak çalışan otomobiller oldu. Elektrikli ve insansız araçların ön plana çıktığı fuarda başka ilginç özellikler de beğeni topladı. Sürücü ile sesli iletişim kurabilme, sürücü hatalarını önlemek için geliştirilen akıllı sistemler, otomatik frenleme özellikleri dikkat çeken detaylar oldu. Ayrıca fuarda klasik renklerden çok canlı ve çarpıcı renk seçeneklerinin daha çok tercih edildiği gözlemlendi. Chicago Otomobil Fuarı 20 Şubat tarihinde son bulacak, ABD’nin birçok bölgesinden ziyaretçilerin geldiği fuarda yoğun katılım beklenirken, toplam ziyaretçi sayısının 1 milyonun üzerinde olacağı tahmin ediliyor. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 22:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri