Opel’in Satışı Doğrulandı

Opel'in PSA Grubu'na satılması konusunda görüşmeler yapıldığı iddiaları doğrulandı.

Opel’in Satışı Doğrulandı

ABD'li General Motors ve Fransız Peugeot Societe Anonyme Grubu, GM'nin yan kuruluşu olan Opel'in PSA Grubu'na satılması konusunda görüşmeler yapıldığını iddialarını doğruladı.Alman basınında yer alan haberlerde, bünyesinde Peugeot, Citroen ve DS modellerini bulunduran Fransız PSA Grubu'nun, Opel'in satın alımı konusunda görüşmeler yapıldığı iddia edilmişti. Haberlerde, Fransız PSA Grubu'nun, Opel'in satın alımı konusunda görüşmeler yaptığı şirketin de ABD'li otomobil üreticisi General Motors olduğu belirtilmişti. İddiaların doğru olup olmadığı konusunda farklı yorumlar yapılmış ve yetkililerden konuya ilişkin olarak açıklama yapılması beklenmişti. ABD'li General Motors ve Fransız Peugeot Societe Anonyme Grubu, GM'nin yan kuruluşu olan Opel'in PSA Grubu'na satılması konusunda ileri düzeyde görüşmeler yapıldığını doğruladı.

Alman basınında çıkan haberlerin üzerinden, iki şirket de açıklama yaparak, söz konusu görüşmeleri doğruladı. Her iki şirket tarafından konuya ilişin olarak yapılan açıklamada, General Motors ve PSA Grubu’nun, 2012 yılından bu yana Avrupa'daki 3 projeyi kapsayan bir ittifak uyguladığı belirtildi. Ayrıca açıklamada, bu ittifakın iki grup için de önemli sinerji oluşturduğu ifade edildi. Açıklamanın devamında, General Motors ve PSA Grup’un düzenli olarak ek genişleme ve iş birliği olanaklarını değerlendirildiği belirtildi.

Ancak açıklamada şuan için kesin bir anlaşmaya varıldığına dair güvence verilemeyeceği ifade edildi. Açıklamada ayrıca, PSA Grup ve General Motors, PSA'nın Opel Vauxhall'u satın almasının da içinde bulunduğu, karlılığı ve operasyonel verimliliği artırmayı hedefleyen birçok stratejik girişimi araştırdıklarını doğruladığı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri