Türk İhracatçılar Paris'te

Dünyanın en önemli tekstil ve hazır giyim fuarı olarak bilinen Premiere Vision (PV) Manufacturing Paris Fuarı, Türk hazır giyim sektörüne ev sahipliği yaptı ve Türk hazır giyim sektörü fuarda koleksiyonlarını tanıttı

Türk İhracatçılar Paris'te

Dünyanın en önemli tekstil ve hazır giyim fuarı olarak bilinen Premiere Vision (PV) Manufacturing Paris Fuarı, Türk hazır giyim sektörüne ev sahipliği yaptı ve Türk hazır giyim sektörü fuarda koleksiyonlarını tanıttı.

Ege İhracatçı Birlikleri’nin (EİB) yaptığı açıklamaya göre, 7-9 Şubat tarihleri arasında Paris'te düzenlenen,  Premiere Vision (PV) Manufacturing Paris Fuarı'nda Türkiye adına milli katılım organizasyonu Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği gerçekleştirdi. Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği bu yıl dördüncü kez organizasyona katılarak Türkiye adına katılım gerçekleştirmiş oldu. Türkiye Paris'te gerçekleşen fuarda 18 firma ile katılım gerçekleştirdi.Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Sertbaş, fuara ilişkin açıklama yaptı. Sertbaş, fuara Fransız ithalatçıların yanı sıra İngiltere, İtalya, Almanya, İspanya, Japonya, Kuzey Kore, ABD ve Çin başta olmak üzere 30 farklı ülkeden profesyonel alıcıların geldiğini belirtti. Sertbaş ayrıca, fuar sırasında Türk firmalarının ilkbahar-yaz 2018 koleksiyonlarının tanıtımını gerçekleştiğini  ve verimli iş görüşmeleri yapıldığını ifade etti.

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Sertbaş, Fransa'nın konfeksiyon ithalatının 23 milyar dolar olduğunu belirtti. Türkiye'nin Fransa'ya yaptığı konfeksiyon ihracatı konusunda da bilgi veren Sertbaş, 2016 yılında 850 milyon dolar konfeksiyon ihracatı yapıldığını söyledi. Yapılan ihracatta Fransa'nın Almanya, İngiltere ve İspanya'nın ardından dördüncü büyük Pazar olduğunu belirten Sertbaş, Fransa pazarına olan yakınlığı avantaja dönüştürecek ticari bağlantılarla döndüklerini ifade etti. Sertbaş, hedeflerinin Fransa'ya olan ihracatın 1 milyar doların üzerine çıkarılması olarak ifade etti.

Fuarın 41 yıldan beri düzenlendiği, katılımcı firma sayısının yaklaşık 2 bin civarında olduğu ve fuarın yaklaşık 65 bin kişi tarafından ziyaret edildiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri