Türk Çayı Fas’a Gidiyor

İmdat Sütlüoğlu, Fas'a yapacakları ihracat ile ilgili açıklama yaptı. Sütlüoğlu, Afrika pazarında kalıcı olmak istediklerini söyledi.

Türk Çayı Fas’a Gidiyor

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Fas'a yapacakları ihracat ile ilgili açıklama yaptı. Sütlüoğlu, Afrika pazarında kalıcı olmak istediklerini ve bu yönde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Ayrıca Afrika pazarının kendileri için önemine dikkat çekti.ÇAYKUR’un Fas çay pazarına girmek için ihracat anlaşmaları yaptığı ifade edildi. Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, konuya ilişkin olarak yazılı açıklama yaptı. Sütlüoğlu, ÇAYKUR’un dış pazardaki etkinliğini artırmak için çalışmalara devam ettiklerini belirtti. Afrika pazarının önemine vurgu yapan Sütlüoğlu, Afrika ülkelerinde ürünlerine çok ilgi olduğunu ve özellikle soğuk çayın Afrika insanı tarafından çok beğenildiğini söyledi.

Faslı iş adamları ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini belirten İmdat Sütlüoğlu, ihracat anlaşmalarının imzalandığını ifade etti. Sütlüoğlu, Fas'ta 380 adet dağıtım aracı ile binlerce noktaya ürünlerin dağıtımını yapacaklarını ve yapılan anlaşma ile soğuk çayı Faslılar ile buluşturacaklarını söyledi. Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ayrıca, Fas'ta siyah, yeşil çay, soğuk çay gibi birçok ÇAYKUR ürününün yer alacağını belirtti. Böylece ÇAYKUR markasının Afrika'nın birçok yerinde tanınan bir marka haline getirmek istediklerini ifade etti.  Fas ile yapılan anlaşmanın çok önemli olduğunu vurgulayan ÇAYKUR Genel Müdürü Sütlüoğlu, Fas'ın Kuzey Afrika’da yer alan ve yüksek büyüme oranına sahip olan bir ülke olduğunu ifade etti.

İmdat Sütlüoğlu, ilerleyen dönemlerde diğer Afrika ülkeleri ile de masaya oturacaklarını belirterek, Fildişi Sahili, Gabon ve Kamerun ile kısa süre önce anlaşma yaptıklarını ifade etti. Sütlüoğlu, hedeflerinin Afrika pazarında kalıcı olmak olduğunu ve bu konuda önemli çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Sütlüoğlu, Afrika pazarının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek sözlerini noktaladı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri