Rusya’dan Onay Geldi

Rusya'dan Türkiye ile iş birliği programına onay verildiği açıklaması geldi.

Rusya’dan Onay Geldi

Rusya'dan Türkiye ile iş birliği programına onay verildiği açıklaması geldi.

Rusya ile Türkiye arasında ticari-ekonomik, bilim-teknik ve kültürel iş birliği yapılmasına ilişkin programı Rus devletinin onayladığı duyuruldu.Türkiye ile Rusya arasında 2017-2020 yıllarını kapsayan orta vadeli iş birliği programı Rusya hükümeti tarafından onaylandı. Rus hükümeti, Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’na orta vadeli ticari-ekonomik, bilim-teknik ve kültürel alanda iş birliği yapılmasına ilişkin programı imzalama talimatı verdi.

Konuya ilişkin olarak Resmi Hukuki Bilgi portalında bir açıklama yer aldı. Resmi Hukuki Bilgi portalında yer alan açıklamada, Rusya Ekonomik Bakanlığı’nın programı onayladığı ifade edildi. Açıklamada iş birliğinin 2017-2020 yılları arasını kapsadığı belirtilirken, iş birliğinin orta vadeli ticari-ekonomik, bilim-teknik ve kültürel alanda yapılacağını bildirdi. Açıklamada ayrıca Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki iş birliğinin onaylandığı belirtildi.

Türkiye ile Rusya arasındaki ticari-ekonomik, bilim-teknik ve kültürel alanlarda 2017-2020 yılları arasında gerçekleşecek iş birliği programını onaylama talimatını Rus hükümeti, Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı'na verildiği ifade edildi. Özellikle son dönemdeki zıtlaşmalar ve ticari anlamda koyulan ambargolar nedeniyle iki devletin arasının açılması, bu iş birliği ile ortadan kalkmış gibi gözüküyor. İş birliği programının özellikle ticari ve ekonomik alanlarda olması iki tarafı da mutlu ediyor. Ayrıca bilim-teknik ve kültürel alanlarda da gerçekleşecek iş birliğinin, iki ülke arasındaki sıkıntıları ortadan kaldıracağı ifade ediliyor.

Söz konusu iş birliği programını imzalaması için Rus Hükümeti, Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’na talimat verdi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri