Bonus Kart Yenileme ve Şifre Alma

Bonus kart yenileme işlemi, kullanıcı tarafından Bonus kartın kaybolması, çalınması, yıpranması, çipinin ya da manyetiğinin bozulması gibi durumlarda gerekli görülen bir işlemdir. Bu gibi durumlarda Bonus kart kullanıcılarının kredi kartının iptalini ve yerine yenisinin gönderilebilmesini talep edebilmektedir.

Bonus Kart Yenileme ve Şifre Alma

Bonus kart, Garanti Bankası tarafından müşterilerine ve tüketicilere sunulan ve kullanıcılarına pek çok avantaj sağlayan bir kredi kartı ürünüdür. Türkiye’nin yüzbinlerce noktasında kullanılmakta olan bu kart, bazen bazı durumlarda Bonus kart yenileme işlemi gerektirebilmektedir.

Bonus Kart Yenileme Nasıl Yapılır?

Bonus kart yenileme işlemi, kullanıcı tarafından Bonus kartın kaybolması, çalınması, yıpranması, çipinin ya da manyetiğinin bozulması gibi durumlarda gerekli görülen bir işlemdir. Bu gibi durumlarda Bonus kart kullanıcılarının kredi kartının iptalini ve yerine yenisinin gönderilebilmesini talep edebilmektedir.

Bonus kart yenileme işlemi, Garanti Bankası müşterilerinin kolaylığı açısından pek çok yöntem üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu yöntemlerden ilki ise Garanti Bankası telefon bankacılığına müracaat etmektir. Bonus kart kullanıcıları, kartının kaybolması, çalınması ya da değişim gerekmesi durumlarında 444 0 338 ya da 0850 222 0 338 numaralı Garanti Bankası müşteri hizmetlerini araması gerekmektedir. Bankanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçen Bonus kart kullanıcıları, kartının başına gelenler hakkında bildirimde bulunarak önce kartın iptalini talep etmesi, ardından da yeni bir Bonus kart talebinde bulunması gerekmektedir. Böylelikle herhangi bir işleme ya da belgeye gerek kalmadan Bonus kart yenileme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.Mevcut Bonus kartın yenilenmesi ve eskisinin iptal ettirilmesinin bir diğer yolu da, herhangi bir Garanti Bankası şubesine müracaat etmektir. Garanti Bankası şubesine giden Bonus kart kullanıcısı, kartının başına gelen durum hakkında bir dilekçe hazırlayarak müşteri danışmanına teslim etmesi gerekmektedir. Şubelerde ancak bu şekilde Bonus kart yenileme işlemi gerçekleştirilmektedir. 

Bonus Kart Şifre Alma

İlk defa Bonus kart sahibi olanlar ya da Bonus kartını yenileyenler için Garanti Bankası tarafından bir şifre temin edilmektedir. Eski sistemde kredi kartı ile beraber zarf içerisinde gönderilen şifre, gelişen teknoloji ile beraber daha güvenli bir hale getirilerek çeşitli yollar üzerinden verilmektedir.

Bonus kart şifre alma yöntemlerinden biri cep telefonu üzerinden SMS atmaktır. Kart sahibi cep telefonu üzerinden SIFRE yazıp Bonus kartının son 6 hanesini, anne kızlık soyadının ilk iki harfini ve kartın arka yüzündeki güvenlik kodunun ilk 2 hanesini birer boşluk ile 3340’a göndermesi gerekmektedir.

Bonus kart şifre alma yöntemlerinden bir diğeri 444 0 338 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak sesli yanıt sistemine “Kart şifresi almak istiyorum” diyerek de alınabilmektedir. Ayrıca BonusFlaş uygulamasından “Yeni Kart Şifresi Al” menüsü, Garanti İnternet Bankacılığı üzerinden ya da herhangi bir Garanti Bankası üzerinden de yeni şifre temin edebilmek mümkündür.

Bonus Kart Nasıl Alınır?

Bonus kart sahibi olmak isteyenler için çeşitli Bonus kart başvuru yöntemleri mevcuttur. En bilindik ve en çok kullanılan yöntemi ise online olarak başvuru yapmaktır. Online olarak Bonus kart başvurusu yapabilmek için Garanti Bankası’nın resmi web sitesine giriş yapılarak, başvuru formu doldurulması gerekmektedir.   

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri