Axess Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Axess otomatik ödeme talimatı verebilmenin çeşitli yolları mevcuttur. Bunlardan ilki, Akbank direkt internet ya da Akbank Direkt mobil uygulamaları üzerinden verilendir. Diğer yolu ise 444 25 25 numaralı Akbank telefon bankacılığını kullanarak müşteri temsilcisinden talep etmektir.

Axess Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Axess, Akbank’ın hem kendi müşterileri, hem de tüketiciler için sunmuş olduğu, Türkiye’deki oldukça prestijli kredi kartlarından biridir. Gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında kullanılabilen Axess kredi kartı, alışverişlerde büyük oranda kolaylık sağlarken, ayrıca harcadıkça bol bol chip – para kazandırmaktadır.

Axess kart, giyimden kozmetiğe, elektronikten beyaz eşyaya, küçük ev aletlerinden mobilyaya akaryakıttan market alışverişlerine varana kadar pek çok alanda, ülke genelindeki yüzbinlerce üye işyerlerinde kullanılmakta olan ve ödeme yapmaya yarayan bir kredi kartı ürünüdür. Tüm bunların yanı sıra SGK prim ödemeleri ve fatura – kurum ödemeleri de gerçekleştiren Axess kart, otomatik ödeme talimatı özelliği sayesinde kullanıcılarını fatura takip etme derdinden kurtarmaktadır.

Axess Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Akbank’ın sunmuş olduğu bu kart ile kullanıcılar faturalarını anlık olarak ödeyebileceği gibi, otomatik ödeme talimatı vererek de Axesslemenin rahatlığını ve keyfini sürebilmektedir.Axess otomatik ödeme talimatı verebilmenin çeşitli yolları mevcuttur. Bunlardan ilki, Akbank direkt internet ya da Akbank Direkt mobil uygulamaları üzerinden verilendir. Axess otomatik ödeme talimatı vermek isteyen kart kullanıcılarının öncelikle müşteri numarası ve şifresi ile beraber internet ya da mobil bankacılık şubesine giriş yapması gerekmektedir. Ardından menüler üzerindeki fatura / kurum ödemeleri üzerinden girilecek olan fatura bilgileri ile otomatik ödeme talimatı verebilmek mümkündür.

Axess kart otomatik ödeme talimatı vermenin bir diğer yolu ise 444 25 25 numaralı Akbank telefon bankacılığını kullanarak müşteri temsilcisinden talep etmektir. Müşteri temsilcisi ile gerçekleştirilen görüşmelerde Axess kart kullanıcısı hangi faturanın otomatik olarak ödenmesini talep ediyorsa, o faturanın bilgilerini vermesi gerekmektedir. Böylelikle otomatik ödeme talimatı kolaylıkla verilebilmektedir.  Ayrıca herhangi bir Akbank şubesine giderek de otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir.

Axess Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir?

Axess kart kullanıcıları, bazen bazı durumlar vermiş olduğu otomatik ödeme talimatını iptal ettirmek istemektedir.  Axess kart otomatik ödeme talimatını iptal ettirmenin yolları ise talimat verilen yollar ile hemen hemen aynıdır. Bu doğrultuda Axess kart kullanıcısının 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek daha önce vermiş olduğu otomatik ödeme talimatını iptal talebinde bulunması gerekmektedir.

Öte yan Akbank Direkt mobil, Akbank Direkt internet ya da herhangi bir Akbank şubesine müracaat ederek de Axess otomatik ödeme talimatını iptal edebilmek mümkündür.

Axess Otomatik Ödeme Talimatı Ücretleri

Akbank, Axess ile verilen otomatik ödeme talimatlarından çeşitli ücretler talep etmektedir. Örneğin; Axess ile verilen otomatik ödeme talimatı ile ödenen her bir faturada, faturanın ödenme tarihinden itibaren ödeme gerçekleştirilene kadar aylık olarak net yüzde 1,84 civarında günlük olarak fatura ödeme faizi işlenmektedir. Fakat cep telefonu için Vodafone, Turkcell, POCELL, Turk Telekom ve Teknosa Mobil gibi operatörlerin ve Superonline’nın otomatik ödeme talimatlarında herhangi bir ücret talep edilmemektedir.  

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri