YEKA İhalesi Ertelendi

Ülkedeki enerji üretimini ve özellikle yenilenebilir enerji üretimini de ciddi derecede teşvik edici olarak biliniyordu.

YEKA İhalesi Ertelendi

Geçtiğimiz yıllardan beri atılacak olan adımların başında Karapınar’da bir Yenilenebilir Enerji Kaynakları projesinin kurulması bekleniyordu. Bu proje pek çok açıdan ülkedeki enerji üretimini ve özellikle yenilenebilir enerji üretimini de ciddi derecede teşvik edici olarak biliniyordu.Buna istinaden geçtiğimiz gün Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca yapılan bir çalışma sonrasında bu konuda yeri bir karar alındı. YEKA ihalesine talip olacak firmalar için teklif verme süresi için bir değişiklik yapılması ön görüldü. Bu kararın Resmi Gazete’de yayınlanması ise projenin tamamen resmileşmesine imkan sağlandı.

Verilmiş olan karara göre, YEKA projesine teklif vermek isteyen firmaların bu teklifi 14 Mart 2017 tarihine kadar uzatılması verilen kararlar arasında yer aldı. Aynı zamanda bu firmalar arasında bir yarışmanın yapılacağı da ilan edilen bilgiler arasındaydı. Firmalar için belirlenmiş olan bu tarih ise teklif tarihinden 1 hafta sonra, 20 Mart 2017 tarihi olarak açıklandı.

İhalenin gerçekleşeceği alanın ise YEGM olduğu bilgisi verildi. Burada zarf sistemiyle yapılacak olan sistemin ise açık azaltma olduğu bilgisi dikkati çeken önemli bilgiler arasında yer aldı. Firmalar ise YEGM’ye tekliflerini mali zarflar aracılığı ile sunacak. Daha önce ise yapılmış olan açıklamada son başvuru tarihi 14 Şubat olarak belirlenmişti. Yarışma ise 21 Şubat tarihinde yapılacaktı. Ancak projeye ilginin fazla olması ve firmaların bu konuda bütçe değerlendirmeleri sebebi ile sürenin uzatılmasına karar kılındı. Bakan Berat Albayrak, bu sürenin ertelenebileceğini daha önceden de belirtmişti. Bunun sonucunda ise ihalenin ertelenmesine karar kılındı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri