Vergi İndirimi Kalıcı Olacak mı?

TÜDER Genel Başkanı Levent Küçük, beyaz eşya ve mobilyadaki vergi düzenlemelerinin kalıcı hale gelmesi gerektiğini ifade etti.

Vergi İndirimi Kalıcı Olacak mı?

Katma değer vergisi oranını  yüzde 18’den yüzde 8’e indiren ve özel tüketim vergisi oranını 0’a çeken, ayrıca bu indirimleri 30 nisan tarihine kadar uzatan Bakanlar Kurulu  kararı konusunda açıklama yapan TÜDER Genel Başkanı Levent Küçük, beyaz eşya ve mobilyadaki vergi düzenlemelerinin kalıcı hale gelmesi gerektiğini ifade etti. Küçük ayrıca kitap, sinema gibi kültürel alanlarda da aynı indirimin gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, çeşitli ürünlerden alınan Özel Tüketim Vergisi ile Katma Değer Vergisindeki 30 Nisan tarihine kadar geçerli olacak indirimin devamlı hale gelmesi gerektiğini vurgu yapan bir değerlendirmede bulundu. Bakanlar Kurulu kararı ile beyaz eşya ve mobilyada ve küçük ev aletlerinden alınan özel tüketim vergisinin 30 Nisan'a kadar alınmayacağını hatırlatan Levent Küçük, bu düzenlemenin faydalı olduğunu ifade etti. Ayrıca mobilyada da katma değer vergisi oranının 30 Nisan'a kadar yüzde 18’den yüzde 8’e düşürüldüğünü anımsatan Küçük, bu düzenlemelerin her ne kadar geçici de olsa ekonomiye olumlu yönde yansıyacağı değerlendirmesinde bulundu.

Vergilerin 30 Nisan tarihine kadar düşürülmesine dikkat çeken Küçük, vergilerdeki indirimin kalıcı olarak düşürülmesinin gerekli olduğunu belirtti. Küçük, bu indirimin geçici değil ülkedeki vergilerin aşağı çekilmesi açısından kalıcı olması gerektiğini istediklerini söyledi. Küçük ayrıca KDV ve ÖTV indirimlerinin sadece birkaç sektörde sınırlı kalmaması gerektiğini belirtti. Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, kültürel faaliyetlerde de bu gibi indirimlerin olması gerektiğine vurgu yaparak kitap, dergi, sinema ve tiyatro gibi alanların da bu vergi indirimden yaralanması gerektiğini ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 07:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri