TOBB’dan Ürdün’e Şaşırtıcı Ziyaret

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 1 milyar dolara ulaşan yatırımları çoğaltarak, Ürdün'de daha fazla iş yapmak istediklerini söyledi.

TOBB’dan Ürdün’e Şaşırtıcı Ziyaret

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 1 milyar dolara ulaşan yatırımları çoğaltarak, Ürdün'de daha fazla iş yapmak istediklerini söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında 50’den fazla işadamı, Ürdün Başbakanı Hani el-Mulki  ve bazı bakanlarla görüşme yaptı.Görüşmenin ardından Türkiye-Ürdün İş Forumu'na katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, 2011'de yürürlüğe giren serbest ticaret anlaşmasından çok şey beklediklerini ancak sürecin işlemesine ilişkin bazı sıkıntılar yaşandığını ifade etti. Ürdün'de şimdiye kadar Türk iş adamlarının 1 milyar dolara ulaşan yatırımlar yaptığını söyleyen Hisarcıklıoğlu, Ürdün'de daha fazla iş yapmak istediklerini belirtti. Türk firmaları olarak Ürdün'deki altyapı, üstyapı, ulaşım, su ve enerji projelerinden daha fazla pay almak istediklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, Ürdünlü firmalar ile ortak olup Türkiye'de ve üçüncü ülkelerde yatırım fırsatlarını birlikte değerlendirmek istediklerini ifade etti.

İşadamlarının yaptığı her anlaşmanın iki ülke ve bölge açısından önemli bir hizmet anlamı taşıdığını belirten Hisarcıklıoğlu, işadamlarının yaptığı her ortaklığın, bölgenin huzuru için atılmış bir tohum olduğu değerlendirmesinde bulundu. Hisarcıklıoğlu, iş dünyası olarak bölgeyi önemli bir refah merkezi yapabileceklerine dikkat çekerek idarecilerden tek isteklerinin ticaret ve yatırım için önlerinin açılması olduğunu söyledi.

Petrol ve doğalgazı bulunmayan Türkiye'nin, girişimci iş adamlarının gücü ile büyük başarılara imza attığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, Ürdün'deki göçmen nüfusun önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, huzur ve zenginlik için iki ülkenin birbiriyle olan ticari ilişkilerini daha fazla artırması gerektiğini vurguladı.

Ürdün Ticaret Odası Başkanı Nael el-Kabariti de, Ürdün'deki önemli fırsatların varlığına dikkat çekerek, Türk iş adamları ile birlikte iş yapılması gerektiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri