Şoförlere Kredi Desteği

Bendevi Palandöken, KOSGEB kredilerinden şoför esnafı da faydalanabileceğini söyledi.

Şoförlere Kredi Desteği

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOSGEB kredilerinden şoför esnafı da faydalanabileceğini söyledi.  

TESK Başkanı Palandöken, ticari araçlara yönelik ÖTV muafiyetinden yararlanmak isteyenler için bu imkanın önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOSGEB kredilerinden taşımacılık sektöründeki taksiciler, karayolu ile yük ve yolcu taşımacılığı yapan şoför esnafın faydalanabileceğini açıklamasında bulundu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken  yaptığı açıklamada, KOSGEB kredilerinden taşımacılık sektöründeki taksiciler, karayolu yük ve yolcu taşımacılığı yapan dolmuşçu, otobüsçü ve kamyoncu olarak çalışıp ekmeğini kazanan şoför esnafların da yararlanabileceği müjdesini verdi. Palandöken bu kapsamda en önemli faktörün de, bu mesleklerde olup Maliye Bakanlığı tarafından ticari araçlara tanınan Özel Tüketim Vergisi muafiyetinden faydalanmak isteyen ancak ekonomik sebeplerden ötürü faydalanma imkanı olmayanlar için önemli bir fırsat yaratacak olması şeklinde ifade etti. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOSGEB’in sağladığı bu fırsatı kaçırmak istemeyenlerin bir an önce Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’nun veri tabanına kayıtlarını yaptırarak başvuruda bulunması gerektiğini bildirdi.

1 yıl ödemesiz olacak ve 3 yıllığına sıfır faizli olacağı ifade edilen KOSGEB kredisine başvurmak isteyenler acele etmeli çünkü kredi başvuruları 20 Şubat tarihinde sona erecek. 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri