Sigortalılara ve İşverenlere Uyarı Yapıldı! Son Başvuru Tarihi 31 Temmuz!

SGK Zonguldak İl Müdürü Erkin Avcı vergi ve bazı alacakların yapılandırılması ile ilgili başvuruların 31 Temmuz 2018 tarihinde sona ereceğini hatırlattı.

Sigortalılara ve İşverenlere Uyarı Yapıldı! Son Başvuru Tarihi 31 Temmuz!

SGK Zonguldak İl Müdürü Erkin Avcı vergi ve bazı alacakların yapılandırılması ile ilgili başvuruların 31 Temmuz 2018 tarihinde sona ereceğini hatırlattı.

Başvurular 31 Temmuz 2018 Tarihinde Sona ErecekSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Zonguldak İl Müdürü Erkin Avcı, 18 Mayıs tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren vergilerin ve bazı alacakların yapılandırılması ile ilgili düzenleme hakkında sigortalı çalışanlara ve işverenlere uyarılarda bulundu. Erkin Avcı, 31 Temmuz 2018 tarihine kadar başvuruların yapılması gerektiğini, son başvuru tarihinin kaçırılmaması gerektiğini söyledi.

SGK Zonguldak İl Müdürü’nden Uyarı

18 Mayıs 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ve o tarihten sonra yürürlüğe alınan vergilerin ve bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili 7143 sayılı Kanun kapsamında başvurular devam ediyor. SGK Zonguldak İl Müdürü Erkin Avcı bir açıklama yaparak başvuru yapmak isteyen işverenleri ve sigortalı çalışanları uyardı. Erkin Avcı, son başvuru tarihi olan 31 Temmuz 2018 tarihinin kaçırılmaması gerektiğini söyledi.

Hangi Borçlar Yapılandırma Kapsamında?

SGK alacakları da yeni yapılandırmanın kapsamında bulunuyor. Erkin Avcı konuşmasında SGK olarak geçmiş dönemlerde yaptıkları yapılandırmalarla karşılaştırıldığında bu düzenlemenin en iyisi olduğunu, vatandaşların yararlanabilmesi için imkanlarını çoğaltmaya çalışacaklarını, 31 Mart 2018 tarihinden önce doğan bütün alacakların hepsinin yapılandırma kapsamına girdiğini, bu borçların sigorta prim borçları, eneklilik keseneği, işsizlik sigortası, kurum karşılığı ve sosyal güvenlik destek primi olduğunu, ayrıca isteğe bağlı prim borçları, özel işlem vergisi, damga vergisi, idari para cezaları, eğitime katkı payı, Bağ – Kur prim borçlarının tamamının da bu yapılandırma kapsamında olduğunu, 31 Temmuz 2018 tarihinden önce başvuruların yapılarak yapılandırmanın kaçırılmaması gerektiğini de belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri