Melek Yatırımcıların İstanbul Anlaşması

İstanbul'da bir araya gelen melek yatırımcılar, tüm dünyada kabul görecek ‘işleri büyütme’ rotasını İstanbul Anlaşmaları ile belirledi.

Melek Yatırımcıların İstanbul Anlaşması

İstanbul'da bir araya gelen melek yatırımcılar, tüm dünyada kabul görecek ‘işleri büyütme’ rotasını İstanbul Anlaşmaları ile belirledi. London Stock Exchange Group (LSEG), Avrupa Melek Yatırım Ticaret Örgütü (EBAN), Afrika Melek Yatırım Ticaret Örgütü (ABAN), Orta Doğu Melek Yatırım Ticaret Örgütü (MBAN), Dünya Yatırım Ajansları Birliği (WAIPA) ve Uluslararası Ticaret Odaları İş Birliği Konseyi’nin (ICC) imzası bulunan İstanbul Anlaşmaları’yla iş büyütme süreci kabul edildi.

Süreç, Start-up’tan melek yatırımcıya melek yatırımcıdan kurumsal sermayeye, kurumsal sermayeden borsaya şeklinde kabul edildi. Dünya Melek Yatırım Forumu, bu sene 13-14 şubat tarihinde İstanbul'da gerçekleşiyor. Bu forum Türkiye'de ilk kez düzenlenirken, girişimcileri fonlayan melek yatırımcıları dünyada 50 milyar dolar işlem hacmine sahip.



Dünya Melek Yatırım Forumu Başkanı Baybars Altuntaş, foruma ilişkin açıklama yaptı. 54 ülkeden 546 katılımcının geldiğini ifade eden Altuntaş, forum sürecinde yaklaşık 80 kişinin konuşmacı olacağını söyledi. Altuntaş, 200 melek yatırımcı dışında Fintek dünyasından akademisyenlerin de yer alacağını ifade etti.

Forum'da düzenlenen paralel oturumlarda Afrika Melek Yatırım Forumu, Ortadoğu ve Körfez Melek Yatırım Forumu, Güney Doğu Avrupa Melek Yatırım Forumu ve Türkiye Melek Yatırım Forumu olarak 4 farklı şekilde gerçekleşiyor.

Formun ikinci gününde Borsa İstanbul’un açılış gongu için GBAN Başkanı Jonathan Ortmans ve bölgesel melek yatırım ticaret örgütlerinin temsilcileri Borsa İstanbul'da hazır bulunacak. Program İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent’in ziyareti ve ardından global melek yatırımcılık eğitimi ile son bulacak. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri