Emekli Promosyon Ödemeleri PTT’de

PTT, emeklilere aylıkları karşılığında banka promosyonu verebilmek için SGK ile protokol imzaladı.

Emekli Promosyon Ödemeleri PTT’de

Son dönemin yoğun gündeminden biri olan emekliye promosyon ödemesi konusunda bir gelişme de PTT’den geldi. PTT, emeklilere aylıkları karşılığında banka promosyonu verebilmek için SGK ile protokol imzaladı.

SGK'nın toplantı salonunda düzenlenen protokolün imza törenine, SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, SGK Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan ve diğer yetkililer katıldı.SGK Başkanı Bağlı, promosyon protokolünü 25 bankanın 16'sıyla imzaladıklarını söyledi. PTT’nin kendileri için önemli bir kurum olduğunu belirten Bağlı, PTT ile de protokol için bir araya geldiklerini ve emeklilere promosyon ödemesinde ilişkin protokolü imzalayacaklarını söyledi. PTT'nin imzaladıkları tüm protokolleri sosyal sorumluluk ve kamu hizmeti olarak algıladığına dikkat çeken Bağlı, protokolün kar elde etme amacıyla değil, sosyal sorumluluk ve kamu hizmeti amacıyla imzaladıklarını söyledi. Ödemelerin en geç mart ayın içinde başlayacağını bildiren Bağlı, bugüne kadar emeklilerin yüzde 95'ine ulaştıklarını söyledi.

Emeklilerin promosyon imkanından yararlanması için gerekli teknik alt yapının hazır olduğunu belirten Bağlı, protokollerin ardından yapılması gerekenlerle ilgili emeklilere bilgi verileceğini söyledi.

PTT Genel Müdürü Bozgeyik de PTT'nin 176 yıllık köklü bir kuruluş olduğunu belirterek, ülkeye hizmet edenlere kendilerinin de hizmet etme düşüncesiyle protokolü imzaladıklarını ifade etti. Emeklilere maaş promosyonunun yanında PTT hizmetlerinden de indirimli yararlanma imkanı sağladıklarını bildiren Bozgeyik kargoda yüzde 20, e-ticarette yüzde 10 ve PTT Bank havalelerinde yüzde 20'lik bir özel indirim yapacaklarını ifade etti.

İlk ödemeleri mart ayı içinde yapılması planlanan banka promosyonu kapsamında, maaşı 1000 liranın altında olanlara 300 TL, maaşı 1000 lira ile 2000 lira arasında olanlara 375 TL, maaşı 2000 liranın üzerinde olanlara da 450 lira ve tek seferde ödeme yapılacak. Promosyondan yararlanmak isteyenlerin iki tane aktif fatura için "otomatik ödeme talimatı" vermesi gerekecek. Ayrıca ya kredili mevduat hesabı açtırılacak yada kredi kartı kabul edilecek. Emekliler, verilecek promosyon karşılığında 3 yıl boyunca aynı bankadan aylıklarını alacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 21:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri