Doğalgaz Son 3 Şehre de Giriyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu doğalgaz dağıtım ihalesine ilişkin açıklama yaptı.

Doğalgaz Son 3 Şehre de Giriyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu doğalgaz dağıtım ihalesine ilişkin açıklama yaptı. EPDK’dan yapılan açıklamada Hakkari, Şırnak ve Artvin'de doğalgaz dağıtım lisansı için ihaleye girileceği ifade edildi. İhale sürecine dahil olmak isteyen firmaların en geç 27 Şubat günü mesai saati bitimine kadar başvuru yapması gerekiyor.EPDK, geçen aylarda Tunceli ve Ağrı için gerçekleştirilen doğalgaz dağıtım ihalesi Hakkari, Şırnak ve Artvin illeri için de yapılacak. Böylece doğalgazın gitmediği son 5 ile de doğalgaz gitmiş olacak. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Hakkari'nin Merkez ve Yüksekova, Şırnak'ın Merkez, Cizre, İdil, ve Silopi ilçelerini kapsayan dağıtım bölgesi için ve Artvin doğalgaz dağıtım bölgesi için iki ayrı ihale yapılacağı ifade edildi.

İki farklı ihaleye çıkarılacağı açıklanırken, Hakkari, Şırnak, Yüksekova, Cizre, İdil ve Silopi Doğalgaz Dağıtım Lisansı İhalesi ve Artvin Doğal Gaz Dağıtım Lisansı İhalesi adıyla iki ihale gerçekleştirileceği ifade edildi. İhaleler kapalı zarf usulü ile yapılacak ve teklif alma, açık eksiltme şeklinde olacak. İhaleyi kazanan firmaya verilecek şehir içi doğalgaz dağıtım lisansı, yürürlülük tarihinden itibaren 30 yıl için geçerli olacak.

Katılım için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’ndan yeterlilik alınması gerekiyor. İhaleye sürecine katılmak isteyen firmaların, 27 Şubat günü mesai saati bitimine kadar gerekli dosyalar ile başvuruda bulunması gerekiyor. Başvurular için gerekli olan belgeler hazırlandıktan sonra kuruma gelerek başvuru yapılacak. Posta yoluyla yapılacak başvurular ve zamanında yapılmayan başvurular geçerli sayılmayacak. Ayrıca eksik belge getiren firmaların başvuruları da değerlendirme sürecine katılmayacak. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 06:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri