Çiftçilerin Borçları Yapılandırılıyor

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı.

Çiftçilerin Borçları Yapılandırılıyor

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı.

Kurtulmuş, çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi’ye olan borçlarının yeniden yapılandırılacağını ifade etti.Çiftçilerin Ziraat ve Tarım Kredi’ye olan borçları hem yeniden yapılandırılıyor hem de erteleniyor. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, hayvan varlığının da kayıt alınacağını açıkladı. Kurtulmuş, Çankaya Köşkünde Bakanlar Kurulu toplantısı devam ederken gazetecilere açıklamada bulundu. Kurtulmuş, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Konya Ovası, Ege Gelişim Projesi ve Akdeniz Gelişim Projesi kapsamında 2019 yılına kadar yapılacak icraatlere ilişkin bilgi verdiğini söyledi.

Kurtulmuş, bu projenin tarımsal sulama, içme suyu ve atık su projelerini, enerji, meteoroloji tesisleri, badem, ceviz ve bal ormanları kurulması, taşkın koruma gibi projeleri içerdiğini ifade etti. Projenin 8 ili kapsadığını söyleyen Kurtulmuş, 40-50 yıllık su ihtiyacının karşılanacağını söyledi.

Kurtulmuş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de sunumuna ilişkin bilgi verdi. Kurtulmuş, yapılan çalışmayla hayvan varlığının kontrol altına almak için ek tedbirlerin alınacağını belirtti. Kurtulmuş bir müjde olarak da, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan çiftçilerin borçları konusunda da bilgi vererek,  yeniden yapılandırılacağını yani erteleneceğini söyledi.

Kurtulmuş, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın Uzay Ajansı kurulmasına ilişkin yasa çalışmaları konusunda bilgi verdi. Türkiye için geç kalınmış bir proje olduğunu belirten Kurtulmuş, Türkiye'nin bir Uzay Ajansı kurmasının şart olduğunu söyledi. Referanduma ilişkin de değerlendirmede bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, her “Hayır”cının terörist olduğu algısının yanlış olduğunu söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri