Bakan Fakıbaba: Eşim Kırmızı Eti 29 Liradan Alıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba eşinin 29 liradan kırmızı et satın aldığını söyleyerek 70 liradan et alanların kendilerinde sorun olduğunda belirtti.

Bakan Fakıbaba: Eşim Kırmızı Eti 29 Liradan Alıyor

Ucuz et tartışmaları devam ederken Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’dan konuya ilginç bir yorum geldi. Dar gelirli vatandaşın tüketmesi için zincir marketlerde kıymanın kilosu 29 liradan, kuşbaşı etin kilosu ise 31 liradan satışa çıkarılmıştı. Ancak piyasalarda hala kıyma 40 liradan satılırken dana kuşbaşı ise 45 lira bandının üzerinden alıcı buluyor. Vatandaş eğer but, antrikot, biftek, kol, pirzola yemek isterse ödeyeceği rakam 70 liranın üzerine de çıkabiliyor.

Bakanın Eşi 29 Liradan Et AlıyorKonu ile ilgili yorum yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, et fiyatlarını üç zincir markete ucuz fiyattan et satarak regüle ettiklerini belirterek eşinin 29 liradan et satın aldığını ifade etti. Ancak bu yorum vatandaşta beklenen karşılığı bulamadı. Ucuz etin zincir marketlere dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile verilmekte olduğunu sık sık dile getiren Bakanın eşinin dar gelirli vatandaşın hissesine düşen eti satın alıyor olması sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. Bakanın kendisini dar gelirli görmediği müddetçe bu eti almaması gerektiğini kaydeden vatandaşlar bu yorumun gerçeği yansıtmadığını düşündüklerini ifade etti.

1 Kg Süt 1,3 Kg Yeme Eşit Olacak

Kurda yaşanan artışın üreticinin mağdur olmasına yol açtığını da açıklayan Fakıbaba, süt fiyatları ile yem fiyatları arasında bir parametre belirleyerek mağduriyetin önüne geçmeye çalıştıklarını ifade etti. 1 kg süt fiyatının 1,3 kilogram yem fiyatına endekslendiğini ifade eden Bakan ayrıca üreticiye verilecek desteklerin de artırılacağını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri