10 Bin Engelli Bireye Mesleki Eğitim Verilecek

Koç Topluluğu tarafından organize dilen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumunun da işbirliği ile gerçekleştirilecek olan “Engellerin ötesinde bir hayat için geleceğe hazırlıyoruz” projesinin ilk imzaları atıldı.

10 Bin Engelli Bireye Mesleki Eğitim Verilecek

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya’nın katılımı ile imzalanan proje kapsamında Koç Holding bünyesinde 5 yılda 10 bin engelli vatandaşımıza imalat, çağrı merkezi, hizmet sektörü ve benzer ihtiyaç alanlarında mesleki eğitim verilecek. Ayrıca eğitim alanlar arasında bin engelli kişi de Koç Holding bünyesindeki firmalarda istihdam edilecek.

Koç Holding’in Toplumsal Sorumluluk ProjesiKonu ile ilgili açıklamada bulunan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, 100 bine yaklaşan çalışan sayısı ile Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan topluluğu olduklarını ifade etti. Bu durumun omuzlarına bir sorumluluk yüklediğinin farkında olduklarını ifade eden Ömer Koç, bu kapsamda öncelikleri arasında iş ortamında fırsat eşitliği yaratmak olduğunun yer aldığını dile getirdi. Kadın ve erkek tüm personellerinin kendilerini saygın ve değerli hissettikleri bir çalışma ortamı yaratmak için gayret gösterdiklerini belirten Başkan Koç, bu kapsamda engelli bireylerin istihdamına da önem verdiklerinin altını çizdi.

İş Dünyasına Örnek Bir Proje

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise Koç Topluluğu tarafından hayata geçirilen bu projenin firmanın farklılığını ortaya koyduğunu ve çalışma dünyasına örnek olduğunu dile getirdi. Engelli bireylerin istihdamına bakanlık olarak büyük bir önem verdiklerini ifade eden Bakan Sarıeroğlu, bu alandaki gayretleri için Koç topluluğu adına Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç’a teşekkür ettiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri