Borsa İstanbul Yönünü Yukarıya Çevirdi - 27 Haziran Çarşamba

Borsa İstanbul’da günün ilk yarısı yükselişle tamamlandı. BIST 100 endeksi değerini bir önceki kapanışa göre 874,52 puan artırdı.

Borsa İstanbul Yönünü Yukarıya Çevirdi - 27 Haziran Çarşamba

Borsa İstanbul’da günün ilk yarısı yükselişle tamamlandı. BIST 100 endeksi değerini bir önceki kapanışa göre 874,52 puan artırdı.

BIST 100 Endeksi Günün İlk Yarısını Yüzde 0,93 Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul güne hafif bir yükselişle başlamıştı. Gün ortası verileri ise BIST 100 endeksinin gün ortasında yüzde 0,93 değer kazandığını gösterdi.

BIST 100 endeksi günün ilk yarısını 95 bin 282,72 puanla tamamlarken, endeksin işlem hacmi 3 milyar 200 milyon lira civarında hesaplandı.Bankacılık endeksi hafta ortasına yüzde 0,09’luk değer artışıyla başlamıştı. Endeks kazancını günün ilk yarısında yüzde 2,31 artırdı. Holding endeksi açılışta yüzde 0,06 değer kazanırken, aynı performansı gün ortasına taşıdı. Endeks değerindeki yükseliş yüzde 0,75’e yükseldi.

Sektörel endeksler içinde madencilik, sağladığı kazançla dikkat çekti. En çok kazandıran olmayı başaran madencilik gün ortasına yüzde 3,07’lik artışla ulaştı. Öte yandan bugün kimya, petrol, plastik en çok kayıp veren sektör endeksi oldu. Gerileme yüzde 1,94 oranında gerçekleşti

Borsa Dövizdeki Yükselişe Rağmen Pozitif Seyretti

BIST 100 endeksi bugün açılıştan gün ortasına kadar pozitif bir grafik çizdi. Borsa yatırımcısının yüzü yükselişlerle birlikte güldü. Döviz kurları ise yukarı yönlü harekete devam etti. Avrupa borsalarının seyri ise negatif oldu.

Günün ilk yarısının tamamlanması ardından BIST 100 endeksi uzmanlar tarafından yeniden değerlendirildi. Analistler endeksin destek konumu için 93 bin 400 puana işaret etti. BIST 100’ün direnç konumu ise 95 bin 500 puan olarak öne çıkan tahminlerden oldu.

Türkiye ve küresel piyasalar öğleden sonra ABD’nin toptan eşya stokları verilerini takip edecek. ABD’den yapılacak diğer açıklamalarsa dayanıklı mal siparişleri rakamlarıyla bekleyen konut satışları olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri