ABD Borsaları Güne Yükselişle Başladı

ABD borsaları için yeni gün yükselişle başladı. Dow Jones Sanayi Endeksi açılışta yüzde 0,30 değer kazandı. S&P 500 Endeksi de güne yükselişle başlayanlardan oldu.

ABD Borsaları Güne Yükselişle Başladı

ABD borsaları için yeni gün yükselişle başladı. Dow Jones Sanayi Endeksi açılışta yüzde 0,30 değer kazandı. S&P 500 Endeksi de güne yükselişle başlayanlardan oldu.

ABD Borsaları Güne Değer Artırarak Başladı

ABD Başkanı Trump ticaret savaşları konusunda ılımlı açıklamalar yapınca ABD borsaları yeni işlem gününe değer artırarak başladı.

ABD borsalarının açılış verileri incelendiğinde Dow Jones Sanayi Endeksinin yeni güne yüzde 0,30 prim yaparak başladığı dikkat çekti. Yükseliş sonrasında endeks 24,345 puana yükseldi.  

S&P 500 Endeksiyse açılışta yüzde 0,35 değer kazandı. Artış sonrasında endeks değeri 2,732 puana çıktı.Öte yandan Nasdaq Teknoloji Endeksi de açılışı yükselişle yapanlardan oldu endeksin yukarı yönlü hareketi yüzde 0,33’e işaret etti. Endeksin açılış puanıysa 7,588 puan olarak kayda alındı.

Borsa uzmanlarına göre ABD borsasının değer artırarak başlaması olumlu olarak nitelendirilirken, yatırımcının dikkatinin ticaret savaşları geriliminde olduğu ifade edildi. Yatırımcının alış ve satış işlemlerini buna göre yaptığının altı çizildi.

ABD’nin Dayanıklı Mal Siparişleri Mayısta Düştü!

ABD piyasalarını yakından ilgilendiren diğer bir gelişme ise Mayıs ayına ilişkin dayanıklı tüketim malları siparişleri açıklaması oldu. Konuyla ilgili açıklamayı ABD Ticaret Bakanlığı yaptı.  Bakanlık siparişlerin yılın beşinci ayında yüzde 0,6 oranında gerilediğini duyurdu.

Mayıs ayına ilişkin verilerin netlik kazanması ardından Nisan ayı verileri yeniden düzenlendi. Revizyon ise artış yönlü oldu. Bunun nedeni ise yılın ikinci çeyreğinde şirketlerin ekipman harcamalarının ılımlı büyümesi olarak gösterildi.

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ülkenin dayanıklı tüketim mallarının siparişleri söz konusu ayda yüzde 0,6 oranında geriledi. Siparişlerden beklenen azalışsa yüzde 1 olarak ifade edilmişti. Yapılan açıklamada ulaşım haricindeki siparişlerin yüzde 0,3 oranında azaldığı belirtildi. Piyasaların beklentisi ise yüzde 0,5’lik artıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri