Emekliye Promosyon TEB’de

Emekli maaşını Türk Ekonomi Bankası’na taşıyanlar promosyon ödemelerini alabilecek.

Emekliye Promosyon TEB’de

Türk Ekonomi Bankası (TEB), SGK ile promosyon anlaşması imzaladı. Yapılan anlaşma kapsamında yeni emekli olan ve halen emekli olup da başka bankadan emekli maaşı alanlar, eğer emekli maaşını Türk Ekonomi Bankası’na taşırlarsa promosyon ödemelerini alabilecek.

Türkiye Ekonomi Bankası, emeklilere verilecek promosyon ücretleri konusunda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile protokol imzaladı. Konuya ilişkin olarak TEB'den açıklama yapılırken; yeni emekli olanların emekli maaşını Türk Ekonomi Bankası üzerinden alması durumunda ve önceden emekli olan ve emekli maaşını başka bankalardan alan emeklilerin de, emekli maaşını TEB’e taşıması durumunda emekli promosyon ücretlerini Türk Ekonomi Bankası’ndan alabileceği ifade edildi.Promosyon ücretinin alınması için emekli maaşını TEB’den almaları yeterli olamıyor. Ayrıca bu maaşların 3 yıl boyunca Türk Ekonomi Bankası üzerinden alınacağı taahhüdünün verilmesi gerekiyor. Gerekli şartları yerine getiren emeklilere, tek seferde ve peşin olarak promosyon ücretleri verilecek.

Söz konusu sistemin altyapı hazırlıklarının mart ayında tamamlanacağı ifade ediliyor. Eğer gerekli düzenlemeler tamamlanırsa emeklilere promosyon ödemeleri mart ayında başlayacak ve Nisan, Mayıs aylarında da devam edilecek.

Hali hazırda emekli olanların yada yeni emekli olacakların, emekli promosyon ödemelerini bu bankadan almak istemeleri durumunda Türk Ekonomi Bankası şubelerine başvuru yapması gerekiyor. Bilindiği gibi emekliye promosyon ödemesi müjdesini Başbakan Binali Yıldırım açıklamıştı. Binali Yıldırım’ın verdiği müjdede, emekli maaşı 1000 liranın altında olan emeklilere 300 Türk lirası, emekli maaşı 1000 Türk lirası ile 2 bin Türk lirası arasında olan emeklilere 375 Türk lirası ve son olarak maaşı 2 bin liranın üzerinde olan emeklilere 450 Türk lirası emekli promosyon ödemesi yapılacağı ifade edilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 06:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri