Yellen Sonrası Hisse Senetleri ve Altın

Janet Yellen, ABD ekonomisinin yolunda gitmesi durumunda ilave faiz artırımlarının mümkün olacağını söyledi.

Yellen Sonrası Hisse Senetleri ve Altın

ABD hisse senetleri, Yellen'in dün gerçekleştirdiği açıklamaları sonrası bankalara gelen alımların ardından değer kazandı ve rallisini altıncı güne taşımış oldu. Altın fiyatları ise ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen’in konuşması sonrasında hisse senetlerine gelen alımlar sebebiyle değer kaybetti.

FED Başkanı Janet Yellen, ABD ekonomisinin yolunda gitmesi durumunda ilave faiz artırımlarının mümkün olacağını söyledi. Yellen'in bu söyleminin ardından erken saatlerdeki kayıplarını geri alan ABD hisse senetleri,  rallisini altıncı güne taşımış oldu. FED Başkanı Janet Yellen açıklamasında, ABD merkez bankasının faiz yükseltmek için Trump yönetiminin destekleyici maliye politikalarını beklemeyeceğini kaydetti. Yellen'in bu sözlerine karşılık hisse senetlerinde görülen ralli ile birlikte altın fiyatları değer kaybetti.Gayrimenkul, kamu hizmetleri ve telekomünikasyon grupları en az yüzde 0.1 değer kaybetti. Ayrıca spot altın fiyatları yüzde 0.1 düşerek Singapur saati ile 10:49'da ons başına 1,226.75 dolara düştü.

FED Başkanı Janet Yellen’in açıklamasının etkilerinin gün boyu sürmesi bekleniyor. Yellen, bugün de ABD Kongresinde konuşmasına devam edecek. Konuşmanın ardından yarın piyasaların nasıl bir şekil alacağı oldukça merak ediliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 07:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri