Dolar ve Altın Rekora Gidiyor! Cumhuriyet Altını 1.239 Liradan Satılıyor!

Merkez Bankası döviz kurları arasında olan dolar ve euro kuru son dakika bilgileri.. Kapalıçarşı’dan altın fiyatları…

Dolar ve Altın Rekora Gidiyor! Cumhuriyet Altını 1.239 Liradan Satılıyor!

Merkez Bankası döviz kurları arasında olan dolar ve euro kuru son dakika bilgileri.. Kapalıçarşı’dan altın fiyatları…

Dolar Ne Kadar?Bu sabah ilk işlemlerine 4.46 liradan başlayan dolar kuru günün devamında öğlene doğru 4.48 lirayı geçti. Bu durum piyasalardaki Türk Lirası ile ilgili endişeleri artırdı. Serbest piyasa döviz kurları TL karşısında değer kazanmaya devam ediyor. Döviz fiyatları artışı ekonomi uzmanları tarafından petrol fiyatlarının artmasına bağlanıyor. Uzmanlar petrol fiyat artışının gelişmekte olan para birimleri üzerinde olumsuz etki yarattığını söylüyorlar. Dolar 4.48 liraya tırmandıktan bir süre sonra 4.47 lira seviyesine geriledi. Şu dakikalarda 4.4771 liradan işlemlerdeki yerini koruyor.

Euro Ne Kadar?

Döviz altın yatırımcıları tarafından euro kurunun ne kadar olduğu da merak ediliyor. Euro kuru bu sabah saatlerinde 5.25 liranın biraz üzerinden başladı. Öğlen saatlerinde dolar kurunun yükselişine euro kuru da eşlik etti. Euro kuru 5.28 lirayı aştı ancak daha sonra biraz 5.27 liraya düştü.Euro fiyatı şu dakikalarda 5.2754 liradan piyasalarda yer alıyor.

Altın Ne Kadar?

Altın döviz cinsinden birikim yapanlar Kapalıçarşı altın fiyatları takibindeler. Cumhuriyet altını piyasalarda 1.239 liradan satılıyor. Çeyrek altın 303 lira olurken, altının gram fiyatı da 184 lira seviyesindeki seyrini sürdürüyor. Yarım altın fiyatı 6060 lira, Reşat altını ise 1.259 liradan kuyumcu dükkanlarında… 22 ayar bileziğin gram fiyatı 169 liranın biraz üzerinden satışa sunuluyor. Güncel altın fiyatlarını ve döviz kuru haberlerini gün sonunda da sitemizden alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri