Bakan Açıkladı! Türkiye Turizmde Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş turizm sektörünün bu yılın ilk 5ayında tüm zamanların rekorunu kırdığını açıkladı.

Bakan Açıkladı! Türkiye Turizmde Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş turizm sektörünün bu yılın ilk 5ayında tüm zamanların rekorunu kırdığını açıkladı.

Türkiye’yi 5 Ayda 11.5 Milyon Turist Ziyaret EttiKültür ve turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya ve Yönetim Kurulu üyelerine ziyarette bulundu. Bu ziyaretten sonra bazı açıklamalarda bulunan Numan Kurutulmuş, turizm alanında Türkiye’nin 2018 yılının ilk 5 aylık döneminde çok büyük bir ivme kazandığını, tabiri caizse tüm zamanların rekorunun kırıldığını, Türkiye’yi 11.5 milyon turistin ziyaret ettiğini söyledi.

2017 Yılındaki Turizm Şurası Dönüm Noktası Oldu

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 25 Şubat 2018’de başkanlık görevine gelen TÜRSAB olarak kısaltılan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin Başkanı Firuz Bağlıkaya’ya ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri’ne ziyarette bulundu. Kurtulmuş, TÜRSAB’ın İstanbul – Beşiktaş’ta bulunan Genel Merkez’ine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretini tamamladıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, Türk turizminin 2018 yılına büyük bir artışla girdiğini, 2017 yılında da sonuçların herkesi mutlu ettiğini, geçen yıl Türkiye’ye gelen turist sayısının 32 milyon kişi olduğunu, turizmden elde edilen gelirin de 26.5 milyar dolar olarak kayıtlara geçtiğini, 2018 yılına da aynı ivmeyle girildiğini, 1 Kasım – 3 Kasım 2017 tarihlerinde yaptıkları turizm şurasının turizm sektörü adına tam anlamıyla bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Turizm Yetkilileri Bir Araya Geldi

Geçen yıl yapılan turizm şurasında Türkiye’deki turizm sektörünün temsilcilerinin, turizmle ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yer aldığını, şuta sırasında çok güzel bir motivasyon ortaya çıktığını, bir takım oyunu anlayışının oluştuğunu ve 2018 yılına da bu anlayışla girilerek önemli bir ivme yakalandığını, 2018 yılının ocak- şubat – mart – nisan – mayıs aylarını kapsayan dönemde 11.5 milyon turistin ülkemizi ziyaret ettiğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri