4 Temmuz 2018 – Bu Sabah Çeyrek Altın Yükseliyor! Dolar ve Euro Kuru Ne Kadar?

Serbest piyasa döviz kurları ve altın fiyatları dün enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra yükseldi. Bu sabah piyasalarda son durum ne?

4 Temmuz 2018 – Bu Sabah Çeyrek Altın Yükseliyor! Dolar ve Euro Kuru Ne Kadar?

Serbest piyasa döviz kurları ve altın fiyatları dün enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra yükseldi. Bu sabah piyasalarda son durum ne?

Dolar Bu Sabah Ne Kadar?Döviz fiyatları bir süredir Türk Lirası karşısında dengeli ilerliyordu. Ancak dün Türkiye’de açıklanan enflasyon rakamlarının ardından dolar kuru ve euro kuru da dahil olmak üzere piyasalarda bir hareketlilik yaşandı. Altın döviz piyasalarındaki bu hareketliliğe Kapalıçarşı altın fiyatları da eşlik etti. Dolar kuru dün sabah güne durağan başlayan döviz kurları arasındaydı. Dün dolar sabah saatlerinde 4.62 lira güne enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra 4.68 liranın üzerine çıktı. Dolar bu sabah saatlerine de bu yükselişi taşıdı ve şu saatlerde 4.6719 liradan işlem görüyor.

Euro Bu Sabah Ne Kadar?

Euro kuru da döviz hesaplama işlemlerinde enflasyon verilerinden etkilenerek yoluna devam eden döviz kurları arasında bulunuyor. Dün açıklanan verilere göre yıllık enflasyonda beklenenin üzerinde artış olduğu görüldü. 2018 yılı haziran ayı enflasyon rakamlarında yıllık enflasyon oranının 15.39’a ulaştığı, haziran ayı enflasyon oranının da yüzde 2.61 olduğu öğrenildi. Bu açıklamadan sonra euro kuru 5.37 lira ile başladığı günün ortalarında 5.45 liraya kadar çıktı. Döviz altın piyasaları dolar kuru ve euro kurunda görülen bu hızlı artışla endişeye kapıldı. Euro kuru bu sabah yurtiçi piyasalarda bu saatlerde yine 5.4513 lira ile işlem görerek güne başladı.

Çeyrek Altın Bu Sabah Ne Kadar?

Merkez Bankası döviz kurları enflasyon açıklamasından sonra yükselmeye başlayınca Kapalıçarşı altın fiyatları da bu yükselişe tepkisiz kalmadı. Kapalıçarşı’da çeyrek altın fiyatı 308 liraya çıktı. Altının gramı 188.93 lira olarak kaydediliyor. Cumhuriyet altını fiyatı 1.243 lira oldu. Yarım altın 616 liraya kadar yükseliş kaydetti. 22 ayar altının gramı 172 liradan satılırken, 22 ayar bilezik fiyatı da 172.20 lira oldu. Kapalıçarşı altın fiyatları ekonomi haberleri arasında en dikkat çeken başlıklar olmaya bugün de devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri