3 Temmuz 2018 – Dolar Bu Sabah! Altın Bu Sabah! Euro Bu Sabah!

Serbest piyasa döviz kurları ve Kapalıçarşı altın fiyatlarından son dakika bilgileri… Bu sabah çeyrek altın ne kadar? Dolar ve euro bu sabah kaç TL?

3 Temmuz 2018 – Dolar Bu Sabah! Altın Bu Sabah! Euro Bu Sabah!

Serbest piyasa döviz kurları ve Kapalıçarşı altın fiyatlarından son dakika bilgileri… Bu sabah çeyrek altın ne kadar? Dolar ve euro bu sabah kaç TL?

Dolar Kaç TL?Merkez Bankası döviz kurları takipçileri bu sabah da dolar ne kadar diye merak ediyorlar. Döviz fiyatları yurtiçi piyasalarda yakından takipte kalmaya devam ediyor. Dolar kuru geçen hafta sergilediği çok hareketli tutumuna karşın bu hafta daha durağan görünüyor. Döviz kurları geçen hafta Türk Lirası karşısındaki değer kazanımlarına ara vermiş, 24 Haziran seçimlerinden sonra gerilemeye geçmişti. Bu durum TL’nin bir süredir gelişmiş ülke para birimleri karşısındaki kayıplarını geri alma yoluna gitmesi sağlamıştı. Bu hafta başından itibaren dolar kuru döviz hesaplama işlemlerinde daha az hareketli yer alıyor. Dolar dün sabah güne 4.60 lira civarından başladı, günün sonunda 4.62 liraya ulaşmış olarak piyasalardan ayrıldı. Bu sabah dolar kuru erken gerçekleşen işlemlerde 4.6202 liradan el değiştirdi.

Euro Kaç TL?

Döviz kuru yatırımı olanlar dolar ile birlikte euro ne kadar sorusunun da cevabını aramaya devam ediyorlar. Euro kuru, dolar kuru gibi gelişmiş ülkelerin para birimleri çeşitli küresel etkiler nedeniyle Türk Lirası gibi gelişmekte olan ülkelerin para birimleri üzerindeki baskılarını bir süredir azalttı. Yurtiçinde bir süredir hakim olan siyasi belirsizliğin 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra ortadan kalkması da Türk Lirası’nın değer kayıplarının önüne geçti. Ekonomi haberleri euro kuru ne kadar diye merak eden iç piyasa takipçilerine cevap olarak euro kurunun dün sabah saatlerinde 5.36 lira civarında olduğunu bildirdi. Euro dün gün boyunca koruduğu yatay seyrini bu sabah da sürdürüyor. Euro bugün bu saatlerde 5.3766 lira olarak bildirilebilir.

Çeyrek Altın Kaç TL?

Altın döviz yatırımı yapanlar ya da Kapalıçarşı altın fiyatları ile ilgili olanlar altın fiyatlarının gün boyunca takipçisi oluyor. Bu sabah altının gramı 184.04 lira olarak güne başladı. Çeyrek altın fiyatı bu sabah 302 lira oldu. Cumhuriyet altını fiyatı güne 1.239 liradan, yarım altın fiyatı da 605 liradan girdi. Altın ons fiyatı da 1.239,39 dolar oldu. 22 ayar altının gramı 168.93 lira, 14 ayar altının gramı 105.58 lira oldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri