2 Temmuz 2018 – Altın Fiyatları Dolar ve Euro Kurundan Haftanın İlk Rakamları!

Altın döviz piyasaları yeni haftaya nasıl başladı? Altın fiyatları bu sabah ne kadar? Dolar ve euro haftaya nasıl girdi?

2 Temmuz 2018 – Altın Fiyatları Dolar ve Euro Kurundan Haftanın İlk Rakamları!

Altın döviz piyasaları yeni haftaya nasıl başladı? Altın fiyatları bu sabah ne kadar? Dolar ve euro haftaya nasıl girdi?

Dolar Kuru Bu SabahSerbest piyasa döviz kurları arasında oldukça önemli yer tutan dolar kuru Türk Lirası karşısında seçimden sonra siyasi belirsizliğin ortadan kalkması ile birlikte geçtiğimiz hafta bütün gelişmekte ülke para birimlerinden pozitif ayrışan döviz kuru oldu ve değer kaybetti. TL dolar karşısında yüzde 2 oranında değer kazandı ve hafta içinde 4.60 liranın da altına indi. 2 Temmuz pazartesi günü ile başlayan haftada dolar sabah saatlerinde döviz hesaplama işlemlerinde 4.60 liranın üzerinden güne girdi. Döviz fiyatları takipçileri bu sabah bu saatlerde dolar kurunun 4.6047 lira olduğunu gördüler.

Euro Kuru Bu Sabah

Merkez Bankası döviz kurları genel olarak geçen hafta düşüşteydi. Euro da bu döviz kurları içinde yer aldı. 24 Haziran seçimlerinden önce Türkiye’deki siyasi belirsizlik yurtdışı yatırımcısı tarafından risk olarak algılanmış ve gelişmiş ülke para birimlerine karşı değeri düşmüştü. Euro geçen hafta cuma günü sabah saatlerinde 5.32 lira civarında yurtiçi piyasalarda yer aldı. Haftanın son iş gününde euro kuru gün sonunda 5.36 lira olarak haftayı kapattı. Bugün ekonomi haberleri sabah saatlerinde euro kurunun aynı rakamlardan haftaya başladığını haber verdi. Euro şu saatlerde 5.3692 liradan yurtiçi piyasalarda…

Altın Fiyatları Bu Sabah

Döviz altın yatırımcısı geçen hafta büyün dikkatini Kapalıçarşı altın fiyatlarına çevirdi. Döviz kurlarındaki düşüşten etkilenen altın fiyatları neredeyse hafta boyunca yatırımcısına kaybettirdi. Altın fiyatları bu sabah ne kadar? Bu sabah gram altının fiyatı 184.87 lira, altın ons fiyatı 1.251,62 lira oldu. Çeyrek altın fiyatı bu sabah Kapalıçarşı’da 302.27 liradan satılıyor. Bu sabah Cumhuriyet altını fiyatı 1.233 lira oldu. Yarım altın 604.54 lira, ziynet altını fiyatı 1.205,38 lira, 22 ayar bileziğin gram fiyatı 168.61 lira olarak haftaya başladı. Altın fiyatları gün ve hafta boyunca takip edilmeye devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri