18 Mayıs Bitcoin Ne Kadar? Kripto Para Birimlerinde Son Durum!

2017 yılı sonunda 19 bin 500 dolara kadar yükselen ancak 2 aylık bir süre içerisinde gerileyerek 6 bin dolara kadar gerileyen kripto para biriminde yeniden yükseliş beklentisi var.

18 Mayıs Bitcoin Ne Kadar? Kripto Para Birimlerinde Son Durum!

Kripto para sektörünün önemli yatırım şirketleri arasında yer alan CoinShares firmasının Başkanı Danny Mastersi CNBC televizyonunda katıldığı Fast Money programında kripto para sektörünün geleceği hakkında bilgi verdi. Bitcoinin yeniden güçlenerek aralık 2017 seviyesine ulaşmasının mümkün olduğunu dile getiren Masters, bunun için en önemli gerekliliğin piyasaya girecek yeni, güvenilir ve güçlü kripto para birimleri olduğunu kaydetti. Kendisinin bu yıl içerisinde bitcoinde bir tavan beklediğini söyleyen Masters, bunun artık sadece Bitcoinin gücüne bağlı olmadığını aynı zamanda diğer kripto para birimlerinin de güçlü hareket etmesi gerektiğini dile getirdi.

Kripto para birimlerinin henüz yolun çok başında olduğunu kaydeden Masters, şimdilik bir finansal sistem inşa edilmediğini ancak bunun için de önümüzdeki günlerde zaman olacağını dile getirdi.

1 Bitcoin Kaç TL?Türk borsaları Bitcoinin uluslararası piyasalardaki düşüşünden etkilendi. Kripto para birimi 36 bin 499 Türk Lirasına kadar geriledi.

1 Bitcoin Kaç Dolar?

Akşam saatlerinde 8 bin 400 dolar seviyesinde olan kripto para birimi sabaha karşı 7 bin 900 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Sabah ise yeniden 8 bin doların üzerinde işlem görmeye başladı.

Kripto Piyasasında Son Gelişmeler

Bitcoinin düşüşü ile birlikte diğer kripto para birimlerinde de hızlı bir düşüş yaşandı. Geçtiğimiz haftalarda bin 700 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin Cash (BCC) üst üste düşüşler ile bin 198 dolar seviyesine geriledi. Ethereum (ETH) 675 dolardan alıcı bulurken, Litecoin (LTC) ise 131 dolardan satılıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri